Konkurs „Lato w mieście z Eco Studio”

Lato w mieście z Eco Studio” to konkurs organizowany w ramach projektu edukacyjnego
 „Eco Studio ELECTRO-SYSTEM”. Jego celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sposobów postępowania z nim oraz wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Do wygrania są cenne nagrody w postaci tablicy interaktywnej, materiałów multimedialnych na tablice i projektory, tabletów z edukacyjnymi materiałami wideo oraz wakacyjnego spotkania z gwiazdami.

Ambasadorami konkursu są gwiazdy młodego pokolenia: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak. Tworzą oni edukacyjne materiały wideo, przedstawiające problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania z elektroodpadami. Influencerzy zachęcają swoich fanów do stworzenia podobnych filmów wspólnie z nauczycielami. Zasady są proste. Wystarczy w szkole założyć Koło Przyrodnicze, nadać mu nazwę i w grupie nagrać krótki film edukacyjny, wzorowany na filmach tworzonych przez ambasadorów projektu. Film może być nagrany telefonem komórkowym, aparatem lub kamerą. Liczy się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektrośmieciami. Film o czasie trwania do 60 sekund należy wysłać do organizatora konkursu do dn. 7 czerwca br. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i zgodą rodziców na publikację wizerunku dzieci, biorących udział w nagraniu.

Komisja konkursowa  wybierze cztery najciekawsze materiały wideo. Zostaną one opublikowane w mediach społecznościowych i na stronie internetowej projektu oraz w mediach tradycyjnych zaangażowanych ekologicznie.

Na zwycięskie Koła Przyrodnicze czekają wyjątkowe nagrody! W lipcu br. Laureatów odwiedzą ambasadorzy projektu, którzy zorganizują na terenie placówki spotkanie edukacyjne „Lato w mieście z Eco Studio” połączone z atrakcjami plenerowymi (dmuchańce king size, maskotki projektu, quizy ekologiczne i wiele innych). Będzie to idealny sposób na ciekawe zagospodarowanie czasu wakacji dla dzieci, które będą je spędzać w domu. Konkurs wspiera tym samym działania urzędów miast i gmin, które co roku szukają pomysłów na wydarzenia i aktywności organizowane w ramach „Lata w mieście”.

Będą również nagrody dodatkowe dla szkół biorących udział w konkursie. Laureat I miejsca otrzyma tablicę interaktywną, a laureat II miejsca multimedialne materiały na tablice interaktywne i projektory z wybranego przedmiotu przyrodniczego. Laureaci III i IV miejsca pozyskają dla szkoły tablety z edukacyjnymi materiałami wideo.

Inspiracje filmowe do konkursu z udziałem Kingi Sawczuk i Kuby Adamiaka zobaczycie na kanale YouTube: www.youtube.com/ecostudio . Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie: https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/.

Nauka zdalna i czas pandemii wymuszają zmianę podejścia do kwestii edukacji oraz zwiększają nacisk na działania realizowane on-line. Z uwagi na duże zainteresowanie pierwszym sezonem Eco Studio ELECTRO – SYSTEM, zebrane doświadczenia oraz bardzo pozytywny odbiór ambasadorów Kingi i Kuby przez młodzież, w tym roku postanowiliśmy kontynuować projekt. Wystartował on w nowej odsłonie, z wieloma ciekawymi elementami, które sprawią, że edukacja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych odbiorców – mówi dr Robert Wawrzonek Prezes zarządu ELECTRO-SYSTEM.

Patronat Honorowy nad projektem objęli: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warsza­wy, Prezydent Miasta Włocławek, Burmistrz Gminy Konstancin­-Jeziorna, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Gminy Błonie, Burmistrz Gminy Góra Kalwaria, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny, Prezydent Miasta Pabianice, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, Prezydent Miasta Sosnowiec, Prezydent Miasta Pruszków.

Więcej informacji:

https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system
https://www.facebook.com/ecostudioelectrosystem
https://www.instagram.com/ecostudioelectrosystem
https://www.youtube.com/ecostudio