Obchody Dnia Matki w Gminie

Lidzbark

W czwartkowy wieczór 26 maja w lidzbarskim ośrodku kultury odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie to miało, stosownie do okoliczności, bogaty program artystyczny, w którym młodzi aktorzy, muzycy, tancerze  dedykowali swoje wykonania wszystkim matkom. W trakcie niemal półtoragodzinnego przedstawienia zaprezentowane zostały umiejętności młodych członków sekcji artystycznych działających pod egidą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Publiczność zgromadzona w szczelnie wypełnionej Sali Widowiskowej mogła obejrzeć chociażby spektakl „Zamknijcie oczy” w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej oraz pełne ekspresji i doskonale przygotowane popisy dzieci i młodzieży z sekcji tanecznej . Elementem kontrastowym przedstawienia były natomiast nastrojowe wykonania wokalne i instrumentalne (fortepian i gitary akustyczne) – również przygotowane przez młodych wychowanków odpowiednich sekcji artystycznych miejscowego domu kultury.

SP Bryńsk

W środę 25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Bryńsku wraz ze swymi wychowawcami zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Matki. Na uroczystość  licznie przybyli zaproszeni goście: mamy i tatusiowie uczniów, vice burmistrz Lidzbarka Janusz Bielecki, radny Michał Kwiatkowski, sołtys wsi Bryńsk Andrzej Piotrowski oraz sołtys wsi Jamielnik Irena Makrucka. Oficjalnie uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Lidia Skolmowska dziękując rodzicom za pomoc, współpracę i zaangażowanie na rzecz szkoły. Następnie głos zabrał zastępca burmistrza Lidzbarka Janusz Bielecki, który złożył uroczyste życzenia wszystkim mamom, i podziękował im za trud wkładany  w wychowanie swoich pociech.

Po części oficjalnej na scenie pojawili się uczniowie, którzy przygotowali atrakcyjny program artystyczny i własnoręcznie wykonane laurki oraz upominki. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z zaangażowaniem i głębokim sercem laurki z życzeniami, szczery uścisk i symboliczny kwiatek były wyrazem wielkiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie!

NSP WĄPIERSK

20 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na wstępie dyrektor szkoły Piotr Kościński przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia. Część artystyczną przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas: I, II, III pod kierunkiem wychowawców Anety Drankowskiej, Doroty Zalewskiej, Wiesławy Tamiły i Danuty Kordalskiej. Były wiersze z życzeniami dla mam, tatusiów, piękne piosenki, scenki „z życia wzięte” oraz taniec dla rodziców. Dzieci mogły wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiły się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim Mamom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty. Następnie odbyło się wspólne świętowanie przy pięknie zastawionym stole na którym znalazły się domowe wypieki i ciasteczka przygotowane przez wychowawców, dzieci oraz rodziców. Czas szybko płynął i trzeba było się z wszystkim rozstać. Każda Mama była wzruszona i dumna ze swojego dziecka, a ich pociechy zadowolone z udanego występu i przyjemności, jaką sprawiły ukochanym Mamom.