Kolejni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są to te, na które każdego roku czekają nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie. Dlaczego? To proste! Jeśli zostanie się ich laureatem – egzamin z danego przedmiotu ma się zdany na 100 %, ocenę celującą na świadectwie i gwarancję przyjęcia do wymarzonej szkoły, bo która szkoła nie lubi mądrych uczniów?

Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku odbyło się spotkanie z najzdolniejszymi uczniami z terenu naszej gminy. Dziewięciu laureatów oraz finalistów w Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur ze Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów odebrało z rąk Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz Dyrektor CUW Justyny Kochalskiej gratulacje oraz nagrody pieniężne za wybitny talent i ciężką pracę:

Bartosz Bilski – Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – kategoria Beniamin

Julia Orłowska – Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – kategoria Beniamin

Jakub Szymański – Finalista w Kuratoryjnym Konkursie z języka angielskiego

Igor Januszewski – Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – w kategorii Kadet

Blanka Wasiak – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wynik bardzo dobry

Olga Nowińska – Laureatka w Kuratoryjnym Konkursie z biologii oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkurs Matematycznym „Kangur”

Gabriela Zdanowicz – Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur

Wiktor Chojak – Laureat Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego

Aleksander Twardowski – Laureat Kuratoryjnego Konkursu z fizyki

Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursach oraz dyrektorom szkół: Anetta Paturalska, Piotr Kołakowski, Magdalena Oleksiak, Jolanta Nowińska, Adela Łozińska, Barbara Skuza, Dariusz Karbowski, Aleksandra Jurkowska, Dorota Kalinowska-Sosnowska oraz dyrektorzy szkół Joanna Urbańska i Janusz Ławicki.