Karolina z awansem na Grand Prix Polski w tenisie stołowym

W dniu 25 kwietnia 2021 r. w OLECKU rozegrano 1. WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY ŻACZEK i ŻAKÓW w tenisie stołowym.

Nasz Klub reprezentowali: SKUZA Karolina ; NIZGORSKA Lena ; ŁOZIŃSKA Natalia ; CZARNOMORZEC Julia ; WĘGRZYNOWSKI Alan i GORCZYCZEWSKI Piotr. Część naszych zawodniczek debiutowała w tej kategorii (Julia, Lena i Natalia) i spisały się bardzo dobrze. Dzielnie walczyły z rywalkami. Nie bały się grać. Starały się wykorzystywać te elementy i zagrania, które ćwiczymy na treningach. Były zdyscyplinowane taktycznie. Uważam, że z tego turnieju dziewczyny wywiozą spory bagaż doświadczeń – powiedział trener Sławek Ostrowski.

Miłą niespodziankę sprawiła SKUZA Karolina. Zajęła w turnieju PIERWSZE MIEJSCE awansując do GRAND PRIX POLSKI ŻACZEK, które zostaną rozegrane 07-09 maja w KRAKOWIE. Szczególnie pojedynek finałowy z GAJEWCZYK Magdą z Pisanicy był bardzo zacięty i okraszony wieloma ciekawymi zagraniami. Karolina przegrywała już 0-2 w setach ale potrafiła udźwignąć ciężar gry i ostatecznie wygrała pojedynek 3-2. Tym samym dołączyła do RUCIŃSKIEJ Leny, która nie musiała grać eliminacji wojewódzkich – ma  LIMIT OGÓLNOPOLSKI jest TRZECIĄ ZAWODNICZKĄ w Polsce (kat. Żaczka), i razem wystąpią w KRAKOWIE.

Cała nasza reprezentacja zagrała turniej na przyzwoitym poziomie. Zarówno z dziewcząt jak i z chłopaków byłem bardzo zadowolony, podsumował trener Sławek Ostrowski.

OTO WYNIKI: SKUZA Karolina  I miejsce ; NIZGORSKA Lena  przedz. 7-8 ; ŁOZIŃSKA Natalia przedz. 9-12 ; CZARNOMORZEC Julia przedz. 13-16 ; WĘGRZYNOWSKI Alan przedz. 7-8 i GORCZYCZEWSKI Piotr przedz. 13-16.

TRENER.  SŁAWOMIR  OSTROWSKI.