Karnawałowe szaleństwo z piratami – fotorelacja

W ostatni weekend karnawału 2016 odbyło się w lidzbarskiej Hali Sportowo-Widowiskowej niezwykłe wydarzenie dedykowane głównie najmłodszym – „Karnawałowe Szaleństwo z Piratami”.

Prawie dwugodzinny program imprezy przygotowanej przez instruktorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz aktorów znanego częstochowskiego teatru „Bez Reszty” składał się z elementów tanecznych, kabaretowych, oraz animacji i konkursów dla dzieci. Aktorzy w barwny sposób zaprezentowali lidzbarskiej publiczności barwną atmosferę związaną z legendami o piratach, ich szalonym życiu i podróżach. Stanowiło to doskonały asumpt do realizacji najważniejszego celu sztuki adresowanej do młodego odbiorcy: poruszało wyobraźnię i uczyło rozumienia dookolnego świata – wartości te zaś Częstochowianie przedstawili w sposób „lekki, łatwy i przyjemny”, angażujący zarówno dzieci, jak i dorosłych uczestników zabawy.

Warto wspomnieć o oprawie wizualnej wydarzenia, podczas którego nie tylko aktorzy i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku (organizatora imprezy), ale także dzieci nawiązały swoimi przebraniami do najlepszych tradycji balów karnawałowych.