Jeleń mistrzem w Turnieju Piłki Nożnej Sołectw Gminy Lidzbark o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 12 czerwca swoje zmagania piłkarskie prezentowały reprezentacje sołectw Gminy Lidzbark. Rozgrywki odbywały się na dwóch orlikach w Lidzbarku. Grupa A rozgrywała mecze na Orliku przy ul. Jeleńskiej, zaś grupa B na Orliku przy ul. Garbuzy, tam też została rozegrana faza pucharowa oraz wielki finał. W grupie A rywalizowały ze sobą drużyny z: Jelenia, Kiełpin, Nicka, Klonowa oraz Ciborza, a w grupie B: Wąpiersk, Jamielnik oraz Bryńsk. Grupa B liczyła tylko 3 zespołu z powodu niestawienia się na turnieju drużyny z Dłutowa.

Po meczach grupowych pary półfinałowe na Orliku przy ul. Garbuzy utworzyły sołectwa: Jeleń z Jamielnikiem oraz Klonowo z Wąpierskiem. W tych potyczkach górą okazały się drużyny z Jelenia i Klonowa, i właśnie te drużyny spotkały się w wielkim finale. W meczu o 3 miejsce padł remis i Jamielnik po rzutach karnych wygrał z Wąpierskiem.

Wielki finał obfitował w dużo bramek i bardzo ładne widowisko. Klonowo nie zdołało obronić tytułu. Zwycięzca mógł być tylko jeden i tym okazała się reprezentacja sołectwa z Jelenia, która pokonała swoich przeciwników 3-1.

Podczas turnieju dla piłkarzy oraz kibiców został przygotowany grill, gdzie można było posilić się kiełbaską lub kaszanką. Turniej bacznie obserwowali włodarze Miasta Lidzbarka Burmistrz i Zastępca Burmistrza oraz sołtysi. W dekoracji wręczania medali uczestniczył sam Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, wręczając każdemu pamiątkowy medal oraz dla każdego zespołu okolicznościowy puchar.

Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Jelenia – Rafał Błaszkowski, najlepszym bramkarzem – Paweł Kowalkowski (Jamielnik) a najstarszym zawodnikiem – Ireneusz Zaborek (Nick) – każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkowe statuetki.

Drużyna z Jelenia dodatkowo w nagrodę za zwycięstwo w turnieju otrzymała słowną gwarancję z ust Pana Burmistrza o zapewnieniu modernizacji boiska piłkarskiego położonego we wsi Jeleń.

Klasyfikacja po meczach grupowych i faza pucharowa:

Grupa A

  1. Jeleń
  2. Klonowo
  3. Kiełpiny
  4. Nick
  5. Cibórz

Grupa B

  1. Wąpiersk
  2. Jamielnik
  3. Bryńsk

Klasyfikacja końcowa:

I. Jeleń
II. Klonowo
III. Jamielnik
IV. Wąpiersk
V. Kiełpiny
VI. Bryńsk
VII. Nick
VIII. Cibórz