Jeleń mistrzem Turnieju Sołectw!

Na lidzbarskim stadionie w sobotę odbyła się kolejna edycja Turnieju Sołectw w piłkę nożną o Puchar Burmistrza Lidzbarka. W tegorocznych rozgrywkach zmierzyło się ze sobą 9 drużyn.
W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny z Bełku, Nicka, Słupa, Klonowa i Bryńska. W grupie B z Kiełpin, Jelenia, Wąpierska i Jamielnika.

Po zaciętych rozgrywkach w półfinałach spotkały się ze sobą drużyny:
Jamielnik – Słup 1-1 (3-4 w karnych)
Jeleń – Klonowo 1-0

Mecze o miejsca na podium, puchary i imponujące nagrody pieniężne od burmistrza Lidzbarka dla najlepszych sołectw odbyły się na nowym obiekcie sportowym w Jamielniku. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, Sołtys Sołectwa Jamielnik Irena Makrucka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku Paweł Ciesielski, Radny Zbigniew Gutowski oraz Członek Rady Sołeckiej Andrzej Krawczyński.
Jako sołtys Jamielnika marzyłam, aby dzieci i młodzież naszej wsi miały jak najlepsze warunki do wypoczynku i rozwijania zainteresowań – mówi Irena Makrucka, sołtys Jamilnika – Dzięki zaangażowaniu pana burmistrza i mieszkańców spełniło się jedno z naszych marzeń. Mam nadzieję, że dla wszystkich boisko to będzie nie tylko miejscem zabawy i radości, ale również dowodem na to, że warto starać się, szukać możliwości i wierzyć, że razem można osiągnąć jeszcze więcej – dodaje pani sołtys.

Po oficjalnym otwarciu na płycie boiska mecz o trzecie miejsce i 5 tysięcy złotych rozegrali przedstawiciele Klonowa i Jamielnika. Trzema bramkami Klonowo zapewniło sobie miejsce na podium i pieniężną nagrodę. Wielki finał to zacięte starcie drużyn z Jelenia i Słupa. Po emocjonującej walce wynikiem 1:0 zwyciężyła drużyna z Jelenia zdobywając 15 tysięcy i Puchar Burmistrza Lidzbarka. Po rocznej przerwie Mistrzostwo po raz czwarty trafiło w ręce Jelenia (2016, 2017, 2018, 2020). Słup wrócił z Turnieju wzbogacony o tytuł wicemistrza i 10 tysięcy złotych.
Podczas turnieju wyróżniono najstarszego zawodnika rozgrywek, którym okazał się Mano Gharbi z Wąpierska. Statuetka dla najlepszego bramkarza ponownie trafiła w ręce Piotra Maciejewskiego z Jelenia. Najlepszym strzelcem został Hubert Drzazgowski z Klonowa.
Każda drużyna wróciła z pamiątkowym pucharem, a dodatkowo zawodnicy najlepszych trzech drużyn z pamiątkowymi medalami.
Nie bylibyśmy świadkami tylu sportowych emocji, gdyby nie wkład pracy i zaangażowanie naszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.