IX Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza za nami

12 sierpnia na plaży miejskiej w Lidzbarku odbyły się IX  Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Lidzbarka pod patronatem Starosty Działdowskiego. Pogoda dopisała więc i chętnych do udziału było dużo. Zawody rozstrzygnięte zostały w 6 kategoriach, w których ogółem udział wzięło 67 osób.
Organizatorzy zawodów, tj. Miejsko-Powiatowy Oddział WOPR w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku oraz MOSiR Lidzbark pragną podziękować wszystkim sponsorom: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta i Gminy Lidzbark, firmie Farma Noego, Konal, Kajakiem po Welu, Lody Bonano za ufundowanie nagród oraz wszystkim uczestnikom za udział, a także zaprosić na przyszłoroczne X już zawody podczas, których już teraz planowane są dodatkowe atrakcje.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Klasy I-III:
Dziewczęta:
I Miejsce: Zuzanna Linkiewicz: 41’’14’’’
II Miejsce: Aleksandra Linkiewicz 46’’62’’’
Chłopcy:
I Miejsce: Ksawery Nowak 23’’68’’’
II Miejsce: Olaf Baranek 35’’
III Miejsce: Maciej Skibiński 35’’68’’’

Klasy IV-VI:
Dziewczęta:
I Miejsce: Zuzanna Sosnowska 48’’07’’’
II Miejsce: Julia Dral 49’’12’’’
III Miejsce: Alicja Skoneczka 56’’85’’’
Chłopcy:
I Miejsce: Juliusz Kitewski 51’’48’’’
II Miejsce: Marcel Lisowski 52’’95’’’
III Miejsce: Aleksander Bilans 1’03’’10’’’

Gimnazjum:
Dziewczęta:
I Miejsce: Wiktoria Baraszkiewicz 50’’92’’’
II Miejsce: Klaudia Tarasewicz 55’’04’’’
III Miejsce: Ewa Brzewcy 2’12’’13’’’
Chłopcy:
I Miejsce: Damian Gutowski 35’’17’’’
II Miejsce: Dawid Korzeniewski 39’’05’’’
III Miejsce: Mikołaj Skoneczka 41’’43’’’

Szkoły ponadgimnazjalne:
Chłopcy:
I Miejsce: Kamil Gutowski 56’’50’’’
II Miejsce: Damian Burczyński 57’’68’’’
III Miejsce: Kacper Wojciechowski 1’11’’78’’’

OPEN:
Kobiety:
I Miejsce: Milena Czernuszewicz 1’02’’22’’’
II Miejsce: Katarzyna Gralińska 1’03’’22’’’
III Miejsce: Gabriela Czarnecka 1’29’’08’’’
Mężczyźni:
I Miejsce: Jakub Sieczkowski 39’’31’’’
II Miejsce: Marcin Ruczyński 41’’27’’’
III Miejsce: Paweł Sadowski 43’’25’’’

Sztafeta rodzinna:
I Miejsce: Wiesław i Mateusz Burzacki 1’42’’44’’’
II Miejsce: Cezary i Mikołaj Skoneczka 1’43’’07’’’
III Miejsce: Michał i Bartosz Libner 2’16’’87’’’
IV Miejsce: Sławomir i Marcin Sadowski 3’05’28’’’