III Weltrack MTB Maraton

Czerpanie przyjemności z jazdy w maratonie MTB to dla wielu oksymoron. Tymczasem satysfakcja z ukończenia zawodów dla początkującego miłośnika tego typu rywalizacji jest często większa, niż czołowe lokaty dla doświadczonych wyjadaczy.

W minioną niedzielę w szranki stanęło 116 osób, które na trasę wyruszyło w pięknej majowej aurze. Dokładnie w Dzień Matki odbyła się trzecia edycja Weltrack MTB Mataron. Trasa wyścigów tradycyjnie prowadziła leśnymi drogami Welskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Lidzbark, a przede wszystkim po trasie lidzbarskiej ścieżki Weltrack. Na starcie stanęli kolarze z całej Polski, próbujący swoich sił na dystansie średnim (32 km) i długim (48 km). Swoich sił na trasie spróbowali również rowerzyści, którzy postanowili przejechać trasę poza konkurencją.

Na dłuższej, liczącej 48 km trasie najszybszy okazał się Jarosław Wołosiuk z Olsztyn. Walkę na długim dystansie podęły 4 panie, wśród których najlepsza okazała się Anna Ostrowska z miejscowości Chorzele. Na dystansie 32 km najlepsi okazali się Marcin Marchlewski z Lubawy i Kołatka Ania z Iławy. Organizator przy wsparciu Sponsorów wyłonił również wśród wszystkich uczestników najlepszą Lidzbarzankę oraz najlepszego Lidzbarzaka, którym zostali Anna Zdanowicz i Jędrzej Kordas. Wyróżniono także najstarszego zawodnika i zawodniczkę maratonu.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom: Firmie Dąb Wel, Relax Klonowo, paliwa Rutkowska, Poldrew, Agronaft, Halo Mazury oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2, a także policji, straży pożarnej i ratownikom medycznym. Bez Was organizacja Weltrack MTB Maraton nie byłaby możliwa. 
Pełną listę wyników we wszystkich kategoriach wiekowych, można znaleźć na stronie internetowej organizatora: http://weltrackmtblidzbark19.chiptiming.pl/index.php