III Turniej Grand Prix w Plażowej Piłce Siatkowej

W ostatni i wyjątkowo słoneczny weekend wakacji na plaży miejskiej w Lidzbarku odbywał się III Turniej Grand Prix Plażowej Piłki Siatkowej. Cały turniej składał się z kilku mniejszych spotkań, podczas których zawodnicy zdobywali punkty. Ich ilość zadecydowała o udziale w finale.

Jak tłumaczy Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Krzysztof Kopowski finał był bardzo ciekawy, ponieważ dwie pary, które zgromadziły tę samą ilość punktów – spotkały w ostatnim, decydującym meczu o Grand Prix Lidzbarka.

Turnieje Plażowej Piłki Siatkowej odbywają się przez całe wakacje – pierwszy miał miejsce 3 lipca a ostatni 27 sierpnia. Na uznanie zasługuje fakt, że o Lidzbarku słyszało wiele osób i w plażową piłkę siatkową przyjechali grać zawodnicy z wielu zakątków Polski. Każdy, kto ukończył turniej otrzymał pamiątkowe upominki i medale a najlepsza drużyna nagrodę rzeczową.

Turniej ten był zarazem finałem zmagań siatkarzy, którzy przez 3 turnieje walczyli o najważniejsze trofeum jakim było Grand Prix. Trzeci turniej wygrała para Wiktor Mielczarek i Robert Kościński, pokonując w finale parę Dawid Karpiński – Tobiasz Lipowski. Tym samym Mielczarek i Kościński zapewnili sobie zwycięstwo w głównej klasyfikacji Grand Prix, zdobywając tytuł mistrza Grand Prix oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku, firma MP Auto, Lody Bonano oraz MOSiR Lidzbark. Medale i statuetki otrzymali też najlepsi siatkarze klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja III Turnieju Grand Prix:

  1. Mielczarek / Kościński
  2. Karpiński / Lipowski
  3. Jurkiewicz Mar. / Jurkiewicz Mat.

SDC15654

SDC15627

SDC15629SDC15632SDC15636SDC15638SDC15645SDC15646SDC15647SDC15649SDC15651