II miejsce lidzbarskiej scholi

Po raz 3. na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu spotkali się młodzi ludzie chwalący Boga śpiewem. Schole i zespoły muzyczne działające na terenie diecezji toruńskiej przybyły, by stanąć do rywalizacji w ramach 3. Cecylianskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej.

Schola to zespół wokalny tworzony przez osoby związane z parafią, którego zadaniem jest pomoc w inicjowaniu i podtrzymywaniu śpiewu podczas liturgii. By śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych. Konieczne jest za to, by członkowie zespołu lubili śpiewać i chcieli to robić na chwałę Bożą. Śpiewanie w scholi jest ponadto pracą zespołową i każdy ma możliwość podzielić się z innymi tym, czym go Pan Bóg najhojniej obdarował.

Swoją scholę ma również kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lidzbark, która 18 listopada reprezentował miasto na III Cecyliańskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej w Toruniu. To niezwykłe spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św., w której uczestniczyły wszystkie zespoły oraz ich opiekunowie. Cała kaplica Wydziału Teologicznego rozbrzmiewała pięknym śpiewem przy akompaniamencie Pani dr Agnieszki Brzezińskiej dyrygenta Zespołu Kameralnego „Portamus Gaudium”. Dzieci zaangażowane były do czytania modlitwy wiernych oraz do niesienia darów ofiarnych. Do konkursu stanęło 10 zespołów. Każdy z nich musiał przygotować dwa utwory: pieśń tradycyjną oraz piosenkę religijną. Nasza parafialna schola „Perełki Maryi”  wystąpiła jako szósty w kolejności zespół i zaprezentowała utwory: „Z dawna Polski Tyś Królową” oraz  ” Zmartwychwstał Pan”.

43 osobowa grupa z Lidzbarka pod opieką organisty Krzysztofa Gmyra, ks. Łukasza Otremskiego, katechetki Ewy Rogozińskiej oraz gitarzystk Katarzyna Budnej wywalczyła II miejsce! W nagrodę otrzymała 2 bezprzewodowe mikrofony oraz statywy. Specjalne podziękowania w postaci dyplomów  oraz upominków   otrzymali także opiekunowie scholi.

Schola pragnie serdeczne podziękować Ks. Proboszczowi Marianowi Wiśniewskiemu, który pomógł  w dofinansowaniu autokaru.