I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe pod patronatem Burmistrza Lidzbarka

W niedzielę, 20 sierpnia odbyły się w Lidzbarku I OGÓLNOPOLSKIE REGATY KAJAKOWE POD PATRONATEM BURMISTRZA LIDZBARKA. Imprezę zorganizował UPKS Poncio-2010 Lidzbark, przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku oraz MGOK Lidzbark. Do regat przystąpiło ponad 70 zawodników i zawodniczek z 6 klubów: CWZS Zawisza Bydgoszcz, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, Korona Elbląg, Olimpia Elbląg, OKSW Olsztyn, Poncio Lidzbark oraz zawodnicy niezrzeszeni, którzy startowali w wyścigu OPEN na kanadyjkach oraz w biegu o mistrzostwo Gminy Lidzbark na kajakach turystycznych. W sumie przeprowadzono 21 wyścigów na dystansie 350m w kajakach i kanadyjkach. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczali burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, wicemistrz olimpijski z Sydney Paweł Baraszkiewicz oraz Dyrektor MOSiR Krzysztof Kopowski.

Swoje biegi wygrali: w C-2 młodzików Damian Sadowski i Kacper Bartkowski, w C-1 młodzików – Damian Sadowski, w C-2 open Natalia Marońska oraz Oliwia Kordalska, w C-1 młodziczek Amelia Braun (obecnie Zawisza Bydgoszcz). W C-1 na 350 m w kategorii mężczyzn 2000 i starsi, który odbył się o Puchar Dyrektora MOSiR Lidzbark, najlepszy okazał się, reprezentujący obecnie Zawiszę Bydgoszcz – Marcin Ruczyński. W wyścigu OPEN zwyciężył Michał Ruczyński przed Pawłem Baraszkiewiczem i Tomaszem Rynkiewiczem. Mistrzami Gminy w kajakach turystycznych zostali Aleksandra i Arkadiusz Kalisz z Lidzbarka. W klasyfikacji klubowej zwyciężył UPKS Poncio Lidzbark, przed ZKS Olimpia Elbląg i Zawiszą Bydgoszcz.

Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy, bez wsparcia których zorganizowanie tych zawodów nie byłoby możliwe: Firmie KARWEL Z. Jędrychowski, K. Reński spółka jawna, Firmie Agronaft S.C. Jan Brzóska, Tomasz Krajewski, Ośrodkowi Wczasowemu DANUSIA, Warmińsko-Mazurskiemu Konsorcjum Handlowemu Sp. z o.o. w Lidzbarku, Spółdzielni Mleczarskiej w Lidzbarku, Ter-Tom Kortas  Sklep Spożywczy. Refo Sp. z o.o w Krakowie – producentowi napojów izotonicznych AKVO.