Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie

Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie, choć sam krwiodawca to najczęściej ktoś kogo mijamy codziennie na ulicy, nasz sąsiad może krewny. Ot skromna osoba a dzieli się tym co ma najcenniejszego – kroplą krwi ratują zdrowie, a nawet życie.

To właśnie dla nich i ich rodzin, a także sympatyków krwiodawstwa  Klub Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie, tradycyjnie w sobotę 16 czerwca na Plaży Miejskiej w Lidzbarku zorganizował festyn rodzinny. Odbył się on z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi w ramach akcji „Zdrowym i aktywnym być”. Główny punkt stanowił pobór krwi w ambulansie od godziny 8.00 do 12.00. W tym dniu krew oddało 56 osób. O godzinie 10.00 prezes Klubu HDK w Lidzbarku – Roman Nawrocki witał nie tylko krwiodawców, ale również przybyłych gości, w tym sponsorów imprezy.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zmierzyć ciśnienie krwi oraz poziom cukru w organizmie. Zgromadzeni mogli postrzelać z wiatrówki na mini strzelnicy, obejrzeć sprzęt ratowniczy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także wziąć udział w konkursach, konkurencjach sprawnościowych, posilić się wojskową grochówą czy posiłkiem podawanym przy grillu. Imprezę uświetniły występy dzieci z klubu taekwondo oraz uczniowie ze Szkoły w Słupie. W trakcie imprezy wręczono odznaczenia honorowym dawcom, rozdano upominki dla dzieci oraz podziękowania i statuetki sponsorom i zaproszonym gościom. Organizatorom sprzyjała również piękna pogoda, która przeciągnęła bardzo dużą ilość osób, w tym turystów i wczasowiczów oraz mieszkańców.

Klub HDK w Lidzbarku, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje: Burmistrzowi Lidzbarka Maciejowi Sitarek za pomoc finansową i współpracę, Pracownikom Urzędu, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie za podstawienie ambulansu, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  wraz z pracownikami, wolontariuszom, sympatykom, krwiodawcom z Lidzbarskiego Klubu HDK za pomoc w organizacji festynu. Sponsorom  za wsparcie rzeczowe i pomoc finansową przy organizacji festynu.