Honorowe odznaczenie dla mieszkańca Lidzbarka

26 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się gala z okazji Jubileuszu 70-lecia PCK na Warmii i Mazurach.
Na gali przedstawicielem Klubu HDK PCK w Lidzbarku był prezes klubu Roman Nawrocki, który z rąk Wicemarszałek Wioletty Śląsk – Zyśk, Wicewojewody Grażyny Kluge oraz Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PCK Juliana Osieckiego otrzymał jako jedna z czterech osób Odznakę Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu wydaną przez Ministra Zdrowia.
Pan Roman oddał już 61 litry krwi i posiada wiele innych odznak za działalność na rzecz PCK a w tym m.in. dwie bardzo ważne odznaki: Odznakę Honorową PCK oraz Brązowy Krzyż Zasługi wydany przez Prezydenta RP.

– Wyróżnienie, które otrzymałem na Gali, to wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całego naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku, który bardzo prężnie działa spotykając się co dwa miesiące na akcji poboru krwi – takie wyróżnienia podkreślają naszą wielką pracę i poświęcenie dla innych, bo bez reszty naszej lidzbarskiej klubowej rodziny nie byłoby takich wyróżnień. Zachęcam śmiało do oddawania krwi i uczestnictwo w naszych akcjach w których z akcji na akcję przybywa coraz to więcej krwiodawców. Najbliższa akcja już niedługo, bo 5 grudnia w Przychodni Zdrowia przy ul. Brzozowej – gorąco zapraszam! – kończy Roman Nawrocki prezes klubu HDK PCK w Lidzbarku

26925-620151126194630