Gramy bo lubimy!

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pobiła rekord zebranych pieniędzy. O godz. 6 rano w poniedziałek na koncie WOŚP było już ponad 81 mln zł, o prawie 20 milionów więcej niż przed rokiem o tej samej porze. A jak było w Lidzbarku?

W tym roku w Polsce i na całym świecie orkiestra grała dla najmłodszych. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu noworodków. Lidzbarski finał WOŚP po raz kolejny już odbył się w sali kinowej lidzbarskiego Domu Kultury. W tym roku do wylicytowania były firmowe gadżety Orkiestry, ale także przedmioty przekazane przez darczyńców. Najcenniejsze okazało się złote serduszko wylicytowane za 1500 zł. Dzięki samej licytacji udało się zebrać 8 400 zł

Aukcję gadżetów WOŚP oraz rzeczy przekazanych specjalnie na tę okazję przez darczyńców wraz z Radosławem Fryza poprowadził znany dziennikarz radiowy Sławomir Drygalski.

Finał WOŚP w Lidzbarku uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku, przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Gwiazdą Wieczoru była Monika Orzeszko, piosenkarka i tancerka.

Ostatecznie lidzbarscy wolontariusze zebrali w tym roku 43 057,79 zł.

 

 

„Wielkie granie w Dłutowie”

W sobotę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Dłutowie, w Sali OSP. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony okolicznej społeczności. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz, w osobie Pana wiceburmistrza Janusza Bieleckiego, radnego Pana Mirosława Trzcińskiego, sołtysa Józefa Burdalskiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłutowie umilili wieczór wszystkim zebranym występami muzycznymi.  Na scenie zaprezentował się również zespół „Ach te Baby”. Prezentacje wokalne przeplatały licytacje prowadzone przez dyrektora szkoły Andrzeja Stolarskiego. Ponadto uczestnicy imprezy mogli również skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i bryczką, skosztować pieczonych przy ognisku kiełbasek, a także delektować się kawą, napojami, zapiekankami, pysznymi ciastami, goframi i sałatkami. Dzięki zaangażowaniu i empatii wielu osób uczestniczących w akcji, udało się pozyskać kwotę około 5000 zł. Uwieńczeniem wieczoru było światełko do nieba, czyli blask licznych petard rozjaśniający ciemność. Dyrekcja szkoły, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie oraz Rada Sołecka, OSP Dłutowo, OSP Nowy Dwór i harcerze z głębi serca dziękują sponsorom, a także wszystkim uczestnikom.