Grad medali naszych dziewcząt

Dnia 02 maja 2021 r. w LIDZBARKU WARMIŃSKIM rozegrano MISTRZOSTWA WOJEWÓDZYWA MŁODZIKÓW/-CZEK w tenisie stołowym.

W kategorii młodziczek nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena ; PINGOT Zuzanna ; WITKOWSKA Julia ; NADOLSKA Roksana i SKUZA Karolina.

Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając grad medali z czego nie kryły swojej radości. Duży sukces odniosła PINGOT Zuzia zdobywając awans do MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK ( 14-16 maja 2021 w DĘBICY). Wraz z RUCIŃSKĄ Leną , która nie musiała grać eliminacji wojewódzkich (ma LIMIT OGÓLNOPOLSKI), będą grały w MISTRZOSTWACH zarówno w turnieju INDYWIDUALNYM jak i w DRUŻYNOWYM.

Dużą niespodzianką zapachniało podczas meczu finałowego o Mistrzostwo Województwa pomiędzy BRZEZIŃSKĄ Natalią (nr 5 w Polsce w kat. Młodziczek) z DEKORGLASS-u a naszą RUCIŃSKĄ Leną, która jest jeszcze Żaczką. Dziewczyny rozegrały piękny mecz, obfitujący w świetne i długie wymiany. Mecz wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników turnieju. LENA prowadziła już 2-0 w setach i 10-8 w trzecim secie, później miała jeszcze cztery piłki meczowe ale niestety, doświadczenie NATALII wzięło górę i ostatecznie Lena przegrała pojedynek 2-3. To był piękny mecz. Obie dziewczyny (Lena i Natalia) zasłużyły na wyrazy uznania.

Pozostałe dziewczyny też zaprezentowały się bardzo pozytywnie, zdobywając czołowe miejsca w turnieju. Zadowolony byłem z postawy zawodniczek, ich waleczności, dyscypliny taktycznej i samego podejścia do gry. Dziewczyny zostawiły kawał serca na stołach, za co IM BARDZO DZIĘKUJĘ, powiedział trener Sławek Ostrowski.

OTO WYNIKI NASZYCH ZAWODNICZEK: Turniej indywidualny : RUCIŃSKA Lena II miejsce ; PINGOT Zuzia III miejsce ; WITKOWSKA Julia m. 7-8 ; SKUZA Karolina m. 7-8 i NADOLSKA Roksana m.9-12. Turniej gier podwójnych: RUCIŃSKA/PINGOT I miejsce ; WITKOWSKA/NADOLSKA III miejsce. Turniej gier par mieszanych: PINGOT/SMURZYŃSKI Mateusz (Ostróda) III miejsce ; WITKOWSKA/STACHOWIAK Adam (Olsztyn) IX miejsce. Turniej drużynowy: WEL Lidzbark I (Rucińska ; Pingot) I miejsce ; WEL Lidzbark II (Witkowska ; Skuza ; Nadolska ) III miejsce.

                                                                               Trener Sławomir Ostrowski