Gala Sportu 2016

W piątek, 4 listopada odbyła się wielka Gala Sportu, podczas której najbardziej utalentowana sportowo młodzież otrzymała wyjątkowe wyróżnienia i nagrody pieniężne. Statuetki i czeki wręczali burmistrz Maciej Sitarek i Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, który objął honorowy patronat nad imprezą.

– Po pierwsze dlatego, ze możemy uhonorować młodych sportowców, podziękować im za osiągnięcia, za pasję, za talent i za ciężką pracę bo sport to także ciężka praca. To także ważne dlatego, że młodym sportowcom możemy pokazać to, że wyróżniają się na tle innych, że rozsławiają imię swojego miasta, że są doceniani za to, co robią. Sport uczy także cierpliwości, pracowitości i tego, że każdy sukces jest okupiony ciężką, ale i systematyczna pracą – mówi Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki.

– Nagrody i wyróżnienia dla talentów sportu trafiły do naszych sportowców już po raz drugi natomiast taka gala z piękną oprawa muzyczną i oficjalnym wręczeniem tych wyróżnień w obecności Wojewody Warmińsko Mazurskiego miała miejsce po raz pierwszy. Piękne wydarzenie, które połączyło wiele dyscyplin sportu, podsumowało nasze starania i zaangażowanie w sport w mieście i w gminie. Dziś mieliśmy okazję mówić o nowych sekcjach, jak i wyróżnić sportowców z tych sekcji. Z rąk mojej skromnej osoby jak i pana Wojewody trafiły do naszych sportowców statuetki a także nagrody pieniężne – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek

Uroczystości tego typu z pewnością będą odbywały się w przyszłości. Władze Lidzbarka uważają bowiem, że warto wpierać wszelką aktywność fizyczną już od najmłodszych lat:

– Uważam, że warto inwestować w sport dzieci i młodzieży. Mamy już wielkie osiągnięcia, w 1996 roku srebrny medal olimpijski zawisł na szyi Pawła Baraszkiewicza i jestem głęboko przekonany, ze wśród dzisiaj nagrodzonych są jego następcy, czyli medaliści igrzysk olimpijskich – dodaje Burmistrz Lidzbarka.

A jeśli nie uda się zdobyć olimpijskiego medalu, to sumiennie i wytrwale trenując można osiągnąć sukcesy w innych dziedzinach:

– Myślę, że jakieś 30 lat temu w Lidzbarku uczestniczyłem – jak tu dziś nagradzani – jako młody sportowiec w letnim obozie i bardzo dobrze ten czas wspominam – dodaje Wojewoda.

Galę sportu samorząd Lidzbarka zorganizował po raz pierwszy, a 39 wyróżnień za osiągnięcia sportowe zostało przyznanych w kategoriach: piłka siatkowa, plażowa piłka siatkowa, tenis stołowy, lekkoatletyka, nordic walking, kajakarstwo, sztuki walki i piłka nożna zarówno sportowcom jak i drużynom gier zespołowych.

Lista nagrodzonych:

Piłka Siatkowa:

Drużyna Siatkarska Młodziczek (Piątek Natalia, Kordalska Karolina, Gołaś Julia, Mallek Małgorzata, Karpińska Angelika, Czaplińska Joanna, Stempka Marika, Lewandowska Dżesika, Kalisz Barbara, Tarasewicz Klaudia, Suwińska Agata, Pawlak Julia, Pingot Amelia, Kozłowska Karolina, Piskorowska Vanessa).

Drużyna Siatkarska Kadetek (Kapińska Aleksandra, Burzyńska Aleksandra, Mendalka Natalia, Stańczak Marta, Wąsiewska Paulina, Piątek Natalia, Karpińska Oliwia, Rzymowska Daria, Stańczak Julia, Bakulska Natalia, Kozłowska Wiktoria, Lewandowska Aleksandra, Lewandowska Wiktoria, Kordalska Karolina)

Drużyna plażowej piłki siatkowej: Grabowski Maciej i Mielczarek Wiktor

Tenis stołowy: Witkowski Paweł, Łoziński Miłosz, Łozińska Paulina

Lekkoatletyka: Olszewski Igor

Nordic Walking: Ruczyńska Roksana

Kajakarstwo: Kitewski Aleksander, Sławiński Sebastian, Gutowski Damian, Marońska Natalia, Braun Amelia, Kordalska Zuzanna, Sadowski Damian, Bartkowski Kacper, Kitewski Juliusz, Jakubowski Daniel

Sztuki walki: Wiśnicki Hubert, Rucińska Oliwia, Dolny Krystian, Łoziński Dawid, Kłosowski Filip, Januszewski Oskar, Nowińska Olga, Bilski Bartosz, Bilski Tomasz, Łozińska Natalia, Waszkiewicz Igor, Twardowski Aleksander, Januszewski Igor, Rykaczewski Oliwer

Piłka nożna: Anaida Shahbazyan, Pingot Miłosz, Burzyński Jakub, Lewandowski Arkadiusz, Szpejna Bartosz, Poniewski Oskar, Dembek Grzegorz