Gala Mecenatu Kultury

W niedzielę 11 czerwca w Sali Widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury odbyła się, już po raz drugi, uroczysta Gala Mecenatu Kultury.

Istotą tego corocznego wydarzenia jest uhonorowanie osobowości, instytucji oraz firm szczególnie zasłużonych wspieraniu kultury w Lidzbarku i okolicach. Podczas niedzielnej Gali nagrodzono: Ewę Rzeszutko, Danielę Gawińską, Grzegorza Orłowskiego oraz Andrzeja i Bożenę Daniluków. Wręczenia statuetek dokonał burmistrz Lidzbarka, Maciej Sitarek wraz z Katarzyną Borowską, dyrektorką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, z którego inicjatywy Gala została zorganizowana.

Elementem wydarzenia była projekcja filmowa prezentująca postaci nagrodzonych w rozmowach z ich znajomymi i współpracownikami. Gala miała również walor estetyczny, antraktami w części oficjalnej były występy pianistyczne i wokalne w wykonaniu Stanisława Deji oraz Joanny Gawrisch, zaś po jej zakończeniu goście mogli wysłuchać koncertu arii i operetek zaśpiewanych przez Krzysztofa Gwiazdę (baryton) przy akompaniamencie fortepianowym. Koncert ten wyraziście pokazywał, że muzykę klasyczną można zaprezentować w „lekki” i przystępny dla odbiorcy sposób.