Festyn Rodzinny w Wąpiersku

14 czerwca nad jeziorem w Wąpiersku odbył się Festyn Rodzinny. Wydarzenie organizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Wąpierska, jest wyjątkową okazją do krzewienia wartości jakie płyną z pojęcia rodziny: bezpieczeństwa, odpowiedzialności, zaufania, zdrowia i miłości.
Dzięki wielu atrakcjom, występowi zespołu ludowego ze Skurpia, programowi artystycznemu Seniorów z Lidzbarka „Pogodna Jesień” oraz pokazowi zumby, festyn stał się okazją do wspólnego świętowania nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin, nawet dla babć i dziadków. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Wąpierska, Jelenia, Kotów a także Lidzbarka. Sołtys Wąpierska, Hanna Krezymon powitała przybyłych gości i mieszkańców Wąpierska. Wśród nich był burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, który obiecał, że Wąpiersk w najbliższym czasie doczeka się upragnionego wozu strażackiego dla OSP Wąpiersk. Na piknik przybyli również: wiceburmistrz Janusz Bielecki, radny Rady Miejskiej Tadeusz Kosman, ks. proboszcz parafii Wąpiersk Piotr Sacha, radny Rady Powiatu działdowskiego Paweł Mostowicz, Tomasz Poniewski – koordynator i opiekun Wąpierska z ramienia gminy oraz inni ważni goście.
Na uczestników czekały liczne atrakcje, takie jak gry, zabawy, konkursy, konkurencje sportowe. Niespodzianką przygotowaną przez Konrada Kaczorowskiego z Jelenia była „wizyta” kucyka, który cieszył się powodzeniem wśród najmłodszych. Można było również usiąść i posilić się przepyszną grillowaną kiełbaską, kaszanką czy domową zupą grochową lub pysznym ciastem przy dźwiękach muzyki, o którą zadbali pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Lidzbarku.
Każde z dzieci biorących udział w festynie otrzymało prezent. Podobnie dorośli, którzy licznie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach poprowadzonych przez panie z MDK. Gościom sprzyjała piękna pogoda, którą ksiądz proboszcz zamówił „u góry”.
Dzięki sponsorom: barowi „Chata” (słodycze dla dzieci), panu Kraszewskiemu – sołtysowi wsi Koty(drobne upominki dla dzieci), ogromnemu zaangażowaniu Rady Sołeckiej i pani Sołtys impreza udała się znakomicie i pozwoliła miło spędzić niedzielne popołudnie.

festyn (409) festyn (91) festyn (103) festyn (231) festyn (368) festyn (371)