Festyn rodzinny na „Działkach”

Czerwiec to czas pikników, rodzinnych festynów, wspólnej zabawy. To czas na miłe spotkanie i na długie rozmowy. O to, by nikomu, niczego nie zabrakło do pełni szczęścia w minioną sobotę zatroszczyła się Rada Osiedla nr 2.

Zabawa na boisku ul. Tuwima rozpoczęła się po godzinie 14.00. Imprezę zainaugurowało uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie parku trampolin wraz z siłownią zewnętrzną, która zrealizowana została w ramach ubiegłorocznego Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego. Następnie burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Anetą Drankowską odsłonili nowe logo osiedla. Warto zaznaczyć, że Rada Osiedla zorganizowała konkurs na logo osiedla, w którym zwyciężyła Daria Tułodziecka.

Podczas festynu odbył się mecz Samorządowcy kontra najmłodsi przedstawiciele osiedla nr 2. Po zaciętej walce w ogromnym upale wynikiem 7:1 zwyciężyły dzieci z osiedla.

Na zgromadzonych czekało tego dnia mnóstwo atrakcji. Skoczne rytmy muzyki disco polo w wykonaniu młodego zespołu z Zielunia poderwały uczestników festynu z miejsc. Dla najmłodszych przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, loterię fantową, a także malowanie twarzy.

Nie lada atrakcją był występ cyrku „Heca” z Lipinek. Pokazy akrobatyczne, żonglerskie oraz konkurencje przygotowane przez cyrkowców dla dzieci zachwyciły wszystkich zebranych. Nie zabrakło też chętnych do wcielenia się w rolę strażaka za kierownicą wozu strażackiego, motocykli, a także przejażdżek konnych oraz konkurencji sportowych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na zakończenie wystąpiła skromna, uśmiechnięta, bardzo utalentowana mieszkanka Osiedla nr 2 Klaudia Nadolska.

Pomimo upalnej pogody i żaru lejącego się z nieba mieszkańcy dopisali i chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji.