Fest Kartofel po raz dziewiąty

Pyra, ziemniak, kartofel niejedno ma imię. Kto i kiedy odkrył, że bulwy ziemniaków są jadalne, tego dokładnie nie wiemy. W Kotach odkryli, że festyn, którego bohaterem jest ziemniak lub jak kto woli kartofel to świetna okazja do zabawy. Ziemniaki są stałym elementem naszej kuchni. Nie ma chyba dnia, gdy nie spożywamy ich pod różnymi postaciami. Są smaczne, bogate w witaminy i minerały, a do tego niskokaloryczne i nie tuczą.

Fest Kartofel, który odbył się w ostatnią niedzielę to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej gminy. 15 września już po raz dziewiąty Sołtys Kotów i jednocześnie przedstawiciel Stowarzyszenia Pozytywna Wieś Koty Wiesław Kraszewski zaprosił wszystkich na Święto Kartofla. Obchody rozpoczęły się przeglądem talentów wokalnych, w którym każdy uczestnik został wyróżniony. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najlepszą potrawę z kartofla, w której udział wzięło 11 uczestników. Zwycięską potrawą okazała się rolada ziemniaczana Pani Anna Tamiła, drugie miejsce zdobyła Bożena Meyka i jej pierogi ruskie, trzecie miejsce natomiast zajęły muffinki ziemniaczane pani Hanny Brzozowskiej. Nie zabrakło też bloku sportowo – rekreacyjnego dla całych rodzin przygotowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, przejażdżek konnych, bryczką, placu zabaw przygotowanego przez Przedszkole we Wlewsku, a także ogromnych baniek mydlanych. Były pieczone ziemniaki, grill, gofry i pyszne ciasta. Ze swoim stoiskiem dotarło także KGW Wąpiersk.

Organizatorzy serdecznie dziękują  za pomoc i wsparcie osób, które przyczyniły się do sukcesu kolejnej już edycji Fest Kartofla.