Ferie w Lidzbarku

Ferie zimowe w naszym mieście trwały od 21 stycznia do 3 lutego. Propozycje Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku skierowane były głównie do dzieci i młodzieży. W ofercie znalazły się m. in. spotkanie z bajką każdego dnia, zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne, plenery fotograficzne, gry i zabawy tematyczne, ferie z planszówkami.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się spotkania z Welskim Parkiem Krajobrazowym. Dzieci poznały grę wieloformatową. Podczas zajęć pn. „Skarby rzek i jezior” poznały rodzime gatunki ryb. Na trzecim spotkaniu pod nazwą „Ptaki wokół nas” dzieciaki zetknęły się z gatunkami ptaków zamieszkującymi okolice i samodzielnie przygotowały ich modele. Zajęcia były urozmaicone i bardzo atrakcyjne za co serdecznie dziękujemy pracownikom Welskiego Parku Krajobrazowego i liczymy na dalszą współpracę.

Uczestnicy zajęć wypowiadali się na temat naszych ferii bardzo entuzjastycznie.

Zwieńczeniem dwutygodniowych zajęć był Bal Karnawałowy, który odbył się 3 lutego w niedzielę na Hali Sportowo-Widowiskowej w Lidzbarku. Bal nosił tytuł „Bajeczny Karnawał” a w programie znalazły się zabawy z animatorami, spotkanie z postacią z bajki, gry, konkursy i zabawy przy karnawałowej muzyce z dj-em.

Lidzbarskie ferie nie mogły się odbyć bez sportowych akcentów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest miejscem, w którym w ferie nie można było się nudzić! W zimowe dni wolne zaoferował wiele zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Pierwszego dnia ferii mogliśmy podziwiać zmagania dzieci z rocznika 2003-2005 w turnieju piłki nożnej, w którym wzięło udział blisko 40 zagorzałych zawodników. Drugiego dnia ferii bardzo wysoka frekwencja dopisała podczas turnieju tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych dla szkół podstawowych. Rywalizowało ze sobą 40 zawodników i zawodniczek.

W trzecim dniu dla wszystkich chętnych zorganizowany został wyjazd na lodowisko miejskie do Działdowa. Czwarty dzień ferii to był czas na wyścigi na łyżworolkach, oraz gra w Molkky.

Kolejnym dniem sportu i rywalizacji był poniedziałek. W tym dniu dzieci z roczników 2006 i młodsi mogły zagrać w piłkę nożną na hali sportowej przy ulicy Nowej. Wtorek, drugiego tygodnia ferii był gratką dla fanów gier video. Tego dnia można było spróbować swoich sił w popularną grę piłkarską FIFA 19. Na konsoli PS4 między sobą mecze rozgrywało 23 uczestników w różnym wieku, do 18 roku życia.

Środa była dniem pod znakiem wyjazdu na działdowskie lodowisko. W czwartek dominowała siatkówka. Na hali sportowej rozegrano mini turnieje w których udział wzięło ponad 40 uczestników. Ferie zakończył turniej rodzin w Molkky oraz Dobble.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez MOSiR w Lidzbarku.