Ferie rozpoczęliśmy pięknym pokazem na lodowisku

Lidzbarskie lodowisko funkcjonuje już niemal miesiąc i to właśnie na nim odbyło się uroczyste rozpoczęcie zimowych ferii:

– Dziś o godzinie 17.00 zaprosiliśmy grupę łyżwiarską, która przedstawiła nam piękny pokaz tańca na lodzie. Były to dwie panie: Paulina i Michalina. Pokazały super występ na wysokim poziomie. Nie spodziewałem się, że na takim lodowisku taki piękny pokaz można przygotować dla mieszkańców – mówi Krzysztof Kopowski, dyrektor MOSiR w Lidzbarku.

Oprócz pokazu jazdy figurowej przygotowanej przez profesjonalną grupę łyżwiarską przygotowano dla dzieci wiele innych atrakcji:

– Za chwilę dla dzieci będzie przygotowanych szereg imprez rekreacyjno sportowych. Panie, które przyjechały do nas z Warszawy pokażą kilka konkurencji sportowo rekreacyjnych, przeprowadzą konkursy i gry, gdzie przygotowane są nagrody dla dzieci. To jednak jeszcze niespodzianka dla wszystkich chętnych, którzy zebrali się na lodowisku – dodaje Krzysztof Kopowski.

Władze Lidzbarka i dyrekcja MOSiRu obawiały się, czy zimowy obiekt tego typu odniesie sukces. Zainteresowanie lodowiskiem jest jednak tak duże, że trzeba było wprowadzić możliwość rezerwacji.

– Myśmy się obawiali, czy lodowisko z Lidzbarku będzie się cieszyło popularnością. Niedaleko jest lodowisko w Działdowie, istnieje już od kilku lat. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie i zainteresowanie. Codziennie kilkadziesiąt, kilkaset osób korzysta z naszego lodowiska. Najwięcej w weekendy. Firma budująca to lodowisko wyposażyła nas w sprzęt łyżwiarski, mamy 60 kompletów łyżew, więc jest na czym pojeździć – kończy dyrektor MOSiR.

Z lodowiska korzystać można codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.00, oraz w weekendy od 10.00 do 20.00.