Ferie po lidzbarsku

Ferie zimowe w Lidzbarku i regionie rozpoczęły się 23 stycznia – pora więc już na krótkie podsumowanie tygodnia atrakcji przygotowanych dla najmłodszych (ale nie tylko) mieszkańców naszego miasta oraz okolic. Różnorodność jest kluczem do dobrej zabawy, rozrywkom zaś – zwłaszcza, kiedy adresowane są one do najmłodszych – powinien towarzyszyć element edukacyjny. Zabawy intelektualne, stanowiące alternatywę dla codziennej szkolnej rutyny, winny wypełniać czas wolny młodego człowieka na równi z aktywnością fizyczną. Ważne jest także, aby dzieci z miejscowości oddalonych od Lidzbarka mogły cieszyć się atrakcjami czasu zimowych ferii razem z młodymi mieszkańcami naszego miasta. Te właśnie zasady twórczej organizacji wypoczynku wzięto za wzorzec projektując plan atrakcji ferii zimowych w Lidzbarku i okolicach, „Snowtime 2017” realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W trakcie minionego tygodnia ferii (23 – 28 stycznia) zorganizowano między innymi kilka projekcji filmowych w Sali Widowiskowej domu kultury oraz, w ramach „Wiejskiej Akademii Filmowej”, w świetlicach m.in. w Bryńsku i Nowym Dworze. Zabawę w ruchu zapewniły natomiast: turniej piłki halowej, turniej tenisa stołowego, warsztaty fit dance oraz tańca nowoczesnego, a także zajęcia prowadzone na lidzbarskim lodowisku. Wyróżniającym się składnikiem atrakcji feryjnych były wycieczki dla najmłodszych – m.in. wyjazd edukacyjny do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, spacer w zimowej scenerii Welskiego Parku Krajobrazowego, kulig zorganizowany w gościnnej „Farmie Noego” w Kiełpinach koło Lidzbarka. czy tez wyjazd na basen.

Podsumowaniem ferii był Bal Jaskiniowca dla najmłodszych, podczas którego zmierzyć mogły się ze sobą m. in. w przeciąganiu liny czy rozpoznawaniu języku jaskiniowców.

Podczas ferii dzieci mogły także uczestniczyć w zajęciach sportowych, plastycznych i muzycznych przygotowanych przez lidzbarski MOSiR i MGOK.