Dzień Patrona w SP Dłutowo

27 maja w SP w Dłutowie obchodzony był Dzień Patrona szkoły. Uczniowie kl. V i VI przygotowali inscenizację, w której zaprezentowali biografię słynnego pisarza Henryka Sienkiewicza. Uczestnikami uroczystości byli również bliscy artysty: wnuk Juliusz, wnuczka Maria i prawnuczka Anna. Opowiadali oni o swym dziadku. Wspominali czasy, kiedy przebywali jako dzieci w Oblęgorku – obecnym muzeum Henryka Sienkiewicza. Uczniowie dowiedzieli się, że obecnie żyje 25 jego potomków, którzy co roku spotykają się w dworku. Poznają się bliżej, przekazują rodzinne tradycje, dzielą się wiedzą o swym sławnym krewnym.

Z okazji Dnia Patrona odbyły się 2 konkursy. Kilkanaścioro uczniów klas 4-6 wzięło udział w konkursie ortograficznym. Tekst pt. „Wokół utworów Henryka Sienkiewicza” ułożony został na kole języka polskiego przez uczennice kl. V: Izabelę Szostek, Natalię Florian i Marię Tran. Mistrzynią ortografii okazała się uczennica kl. V – Natalia Kacprzak. Na drugim miejscu uplasowała się Karina Kowalkowska, natomiast na trzecim Bartosz Lamtych.
Drugi konkurs – literacki – polegał na napisaniu limeryku o patronie szkoły. Najlepszy utwór napisała Karina Kowalkowska. Dwaj uczniowie klasy VI: Bartosz Lamtych i Robert Szostek otrzymali wyróżnienia.