Dzień Kobiet w Gminie

Stare Dłutowo

Uroczystość Dnia Kobiet w Starym Dłutowie obchodzona jest już tradycyjnie i z wielką pompą.  W tym roku święto odbyło się w sobotę 12 marca w holu miejscowej szkoły, dzięki gościnności dyrektora, Pana Andrzeja Stolarskiego, który zresztą całą uroczystość poprowadził.  Z zaproszenia Rady Sołeckiej na tę miłą uroczystość skorzystało ok. 100 dłutowskich kobiet.  Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark Maciej Sitarek wraz ze swoim zastępcą Januszem Bieleckim. Każdej przybyłej Pani, Burmistrz wręczył osobiście tulipana i powiedział kilka ciepłych słów. Był to bardzo miły gest, a każda z Pań poczuła się wyjątkowo uhonorowana.  Rada Sołecka przygotowała na ten wieczór smaczny poczęstunek, a imprezę uświetniły występy miejscowych zespołów. Wystąpił chór kobiecy „Ach te baby”, prezentując  kilka utworów muzycznych, znanych i lubianych,  którym wtórowała cała sala, zaś  kabaret „Sparaliżowani”, w składzie Szymon Mendalka i Maciek Sowa, swoimi kilkoma skeczami ubawili zebranych do łez. Wystąpił również miejscowy komik, który od lat ubarwia różne wiejskie spotkania, jak również śpiewający Łukasz Sawulski. Były miłe rozmowy,  biesiadowanie i wspólne śpiewy.  Rada Sołecka stanęła na wysokości zadania, Panie przygotowując poczęstunek, Panowie, kelnerując w tym szczególnym dniu. Zabawa trwała kilka godzin, po czym wszyscy  z zadowoleniem rozeszli  się do domów życząc sobie równie udanej imprezy w przyszłym roku.

Dzień Kobiet w SP Lidzbark

8 marca w Szkole Podstawowej w Lidzbarku odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Słowem, tańcem i piosenką podziękowano kobietom za ich serce, za to że są z nami w każdym dniu naszego życia – w tym dobrym, ale i w tym złym. Wszystkim kobietom – tym dużym i także tym małym – chłopcy złożyli życzenia. W zabawnej formie zaprezentowano relacje damsko- męskie, które przeplecione zostały piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Marlenę Komosińską. „Gwoździem programu” okazał się  taniec: mix „Jeziora łabędziego” i tańca współczesnego w wykonaniu chłopców z klasy sportowej: R. Cichockiego, K. Karbowskiego, A. Leśniewskiego i A. Najmuły pod kierunkiem pani Danuty Szuman.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV b – A. Twardowski, F. Kłosowski, A. Ruciński i O. Drankowska oraz klasy IV d: I. Kowalkowski, P. Laskowski, I. Januszewski i M. Nowiński wraz z wychowawcami: Katarzyną Jeziółkowską i Anettą Paturalską.

SP KIEŁPINY

8 marca wszystkie kobiety, małe i duże w Szkole Podstawowej w Kiełpinach mogły poczuć się bardzo wyjątkowo. Usłyszały wiele ciepłych słów od chłopców, którzy przygotowali dla nich prezentację multimedialną oraz mnóstwo życzeń. Nie mogło zabraknąć również upominków, które chłopcy wręczyli wszystkim kobietom i małym kobietkom. Panie otrzymały kwiaty, a dziewczynki lizaki i kartki z życzeniami. Ogromną niespodzianką były dwa pyszne torty przygotowane przez radę rodziców.  Te miłe gesty wywołały uśmiech na twarzach wszystkich pań.

SP Bryńsk

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli mężczyźni dnia 8 marca wszystkim przedstawicielkom płci pięknej w Szkole Podstawowej w Bryńsku. Jak co roku, atrakcje dla Pań i Dziewczyn przygotowała grupa teatralna pod kierunkiem Iwony Strungowskiej – nauczycielki SP Bryńsk i Renaty Piotrowskiej – pracownika Filialnej Biblioteki w Bryńsku. Podczas  przedstawienia z okazji Dnia Kobiet mogliśmy zobaczyć humorystyczną pantomimę pt. „Album babuni”. Widowisko to było oprawione znanymi utworami muzycznymi o tematyce damsko-męskiej. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze.

Jamielnik

5 marca w świetlicy wiejskiej w Jamielniku zorganizowano Dzień Kobiet. Ponad 50 pań uczestniczyło w tej uroczystości.Uczniowie Szkoły Podstawowej z Bryńska przedstawili występ kabaretowy połączony z elementami pantomimy przygotowany dla pań z okazji ich święta. Była tradycyjna lampka szampana,chóralne odśpiewanie sto lat. Każda z pań otrzymała z rąk Burmistrza oraz od Rady Sołeckiej symboliczny kwiatek. Był wspaniały tort okolicznościowy przygotowany przez mieszkankę Jamielnika. Gośćmi honorowymi naszej uroczystości byli burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz zastepca burmistrza Janusz Bielecki. Każda z pań wychodząc z uroczystości dziękowała organizatorom za wspaniałą atmosferę i miło spędzony czas.

Zdrojek
We  wtorek,  8  marca  w  świetlicy  wiejskiej  w  Zdrojku  swoje  święto  jak  co  roku  obchodziły  Panie.
Już  na  samym  początku  po  życzeniach  każda  kobieta  została  obdarowana  symbolicznym kwiatkiem. Męska  część  miejscowości  zadbała  o  słodkości  i  kieliszek  dobrego  wina.

Bryńsk

W dniu wczorajszym w naszej miejscowości odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Gościem honorowym wieczoru był Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark Pan Maciej Sitarek oraz z-ca Burmistrza Pan Janusz Bielecki. Włodarze wręczyli Paniom kwiaty, życząc wszelkiej pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń. Uczestnicy wieczoru w pierwszej części obejrzeli spektakl słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku przy współpracy z filią biblioteczną. W drugiej odsłonie wieczoru Panie mogły skosztować tortu , który sponsorował Sołtys Sołectwa Bryńsk. Ciasto zawierało w sobie niespodziankę , którą była darmowa wizyta w jednym z salonów fryzjerskich w Lidzbarku. Występ kabaretowy „grupy pod specjalnym wezwaniem” rozbawił Panie do łez, a wizyta w stoisku firmy AVON, gdzie konsultantki oferowały zabiegi kosmetyczne ukoiła zmagania dnia codziennego. Panie w dobrym nastroju świętowały do późnych godzin nocnych zapewniając, że spotkają się za rok.

Nowy Dwór

Dzień Kobiet obchodziły również Panie z Nowego Dworu.