Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Lidzbark

SP Bryńsk

13 października w szkole podstawowej w Bryńsku, uroczystym apelem uczniowie uczcili święto Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu uczniowie szkoły podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom placówki za serce i trud, który wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

Na uroczystości zgromadzili się nauczyciele, pracownicy administracji  i uczniowie SP Bryńsk, nauczyciele emeryci, burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, dyrektor ZEASiP Zygmunt Osmański, radny Michał Kwiatkowski, sołtys wsi Bryńsk Andrzej Piotrowski, sołtys wsi Jamielnik Irena Makrucka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Kinga Dąbrowska. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów zajęć teatralnych prowadzonych przez Iwonę Strungowską. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności tańcząc, śpiewając i recytując wiersze. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły.

Po części artystycznej głos zabrał burmistrz Maciej Sitarek, który skierował do grona pedagogicznego, uczniów oraz pracowników szkoły wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają wszystkich w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Złożył również na ręce dyrekcji kwiaty i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w kształtowanie młodego pokolenia.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

SP Dłutowo i Gimnazjum w Dłutowie

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w szkołach w Dłutowie przebiegał pod hasłem: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.

Z okazji tego dnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli swym nauczycielom wyrazy szacunku i życzyli by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji poczucia dobrze spełnionego obowiązku.

Gimnazjum w Lidzbarku

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W Gimnazjum w Lidzbarku był to dzień wolnym od zajęć dydaktycznych jednak wszyscy nauczyciele i uczniowie byli w szkole gdzie specjalnie z tej okazji odbył się uroczysty apel. Po apelu odbyła się integracja klas I. Uczniowie klas II i III kibicowali swoim młodszym kolegom w ich rozgrywkach sportowych z nauczycielami.

Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom, śpiewali piosenki i zagrali scenki a życia szkoły.

Za piątki i szóstki,
za minusy i plusy
za pochwały i nagany,
za świadectwa z paskiem,
za- wiem, umiem, chcę,
i za kim być, jakim być,
za naukę jak żyć.

Rok kalendarzowy-powiedziała Kasia- jak obliczono, liczy sobie 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy niż kalendarzowy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok kalendarzowy jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, że rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach. Mimo niezgodności poglądów, jak i uczniowie są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym jest Dzień Nauczyciela.

SP Lidzbark

15 października uczniowie klas IV –VI Szkoły Podstawowej w Lidzbarku obchodzili święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W tym dniu uczniowie klasy V c i V b pod opieką Jolanty Kordalskiej i Marleny Komosińskiej, która również przygotowała chór szkolny, przedstawili uroczystą akademię, której celem było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Piątoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie nowo wybrany Samorząd Szkolny w składzie: Zuzanna Kordalska (przewodnicząca), Jakub Burzyński i Sandra Nadolska złożył wszystkim pedagogom życzenia.

Następnego dnia uczniowie młodszych klas również uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Klasy II e i II f pod kierunkiem Barbary Urbańskiej i Teresy Pawlak poprzez słowo i śpiew wyrazili swoją wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom. Bardzo miłym akcentem uroczystości było wspólne zaśpiewanie wszystkim nauczycielom Sto lat i utworu Podziękowanie oraz wręczenie im własnoręcznie wykonanych kwiatków. Występy młodych artystów uświetnił szkolny chór Biedronki, prowadzony przez panią Aleksandrę Trzaskalską i panią Magdalenę Zawacką.

SP Słup

Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia:
wielu sukcesów zawodowych,
spełnienia obranego celu oraz tego,
aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji
i społecznego uznania.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupie

Takie oto życzenia oraz „Nauczycielskie Oskary” otrzymali nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Słupie. Gala wręczenia statuetek została zorganizowana przez uczniów klasy IV, V i VI pod kierunkiem nauczycielek: Justyny Bartnickiej i  Jolanty Jonowskiej, a oprawą muzyczną zajęła się pani dyrektor Beata Kozłowska. Wręczono nagrody między innymi w kategorii Mikrofon Roku, Zakręcona Fatamorgana, Luzak Roku czy Złoty Kaganek. Nagrodzeni otrzymali wazoniki oraz kwiaty wykonane przez uczniów uczestniczących w kole artystycznym Eco Art. Każdy też dostał pamiątkowy dyplom. Poza życzeniami uczniów miłe słowa w kierunku nauczycieli oraz pracowników szkoły skierowali członkowie Stowarzyszenia Społeczno- Oświatowego „Szansa”, a także rodzice naszych uczniów.