Dzień Dziecka w naszych szkołach

SP KIEŁPINY

W Szkole Podstawowej w Kiełpinach Dzień Dziecka obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Wszyscy uczniowie zawsze z niecierpliwością oczekują tego dnia. Również w tym roku czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Na początku uczniowie zebrali się przed szkołą i razem z rodzicami uczestniczyli w Marszu dla Życia i Rodziny. Kolorowy korowód wyruszył na wieś z plakatami promującymi rodzinę. Uczestnicy zwracali uwagę, że RODZINA jest najważniejsza w życiu każdego człowieka, zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w trudnościach. Po powrocie odbyły się gry i konkurencje sportowe na hali sportowej. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek pani dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta – dużo radości, beztroskiej zabawy i samych celujących ocen na świadectwie. Kolejnym punktem obchodów tego miłego dnia było ognisko z kiełbaskami oraz zabawy na świeżym powietrzu. Nastrój dnia był bardzo radosny.

SP nr 2 w Lidzbarku.

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzimy go od 1955roku.

Apel z okazji tego święta w dniu 1 czerwca 2018r przygotowali uczniowie klas I wraz z nauczycielkami Aldoną Radziejewską i Wiolettą Roch.

Prowadzące część artystyczną Tosia i Julcia opowiedziały o tym kiedy i jak obchodzi się dzień dziecka w innych krajach. Bo zarówno data jak i sposoby świętowania są różne. Np. w Japonii dziewczynki i chłopcy obchodzą je osobno : 30marca i 5 maja. Chłopcy tego dnia wywieszają wycięte z papieru karpie. Ryb jest tyle ile dzieci liczy rodzina. Z kolei dziewczynki przygotowują wystawy lalek w tradycyjnych strojach i piją specjalny napój ryżowy. W Turcji dzieci obchodzą swoje święto 23 kwietnia. Ubrane wtedy w narodowe stroje puszczają latawce a wieczorem  w złotych koronach zasiadają wspólnie z rodziną do uroczystej kolacji. A jak Wy obchodziliście ten dzień? Zapewne różnie. Mamy nadzieję, że był dla wszystkich to dzień radosny, miły i pełen niespodzianek.

Dzieci klas 1a i 1b stały na scenie trzymając w rękach chorągiewki państw z różnych stron świata, machały nimi i tańczyły. Zaprosiły nas w ten sposób w dalekie podróże Były też wierszyki i piosenki Majki Jeżowskiej. To dzień wesoły i radosny nie tylko w szkole.

Na zakończenie dyrektor szkoły Janusz Ławicki podziękował dzieciom za przygotowanie pięknej i wesołej części artystycznej i złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta. Następnie dzieci udały się na lody.

SP Słup

30 maja w Szkole Podstawowej w Słupie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dania Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca organizowany z okazji pobliskich uroczystości. Festyn był finansowany z funduszy Gminy Lidzbark przeznaczonych na realizację zadania publicznego. O godzinie 9.00 przybyli zaproszeni goście. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonały Prezes Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego „Szansa” – Pani Grażyna Ciesielska oraz Dyrektor Szkoły – Beata Kozłowska. Zaprosiły rodziców do wysłuchania części artystycznej (przygotowaniem uczniów zajęły się Pani Katarzyna Mróz i Dyrektor Szkoły – Beata Kozłowska, natomiast wychowawczynie klas 0 – III, Panie: Grażyna Kacprowicz, Grażyna Ciesielska, Maria Żach i Jolanta Kosman przygotowały ze swoimi wychowankami piosenki dla rodziców). Na zakończenie tej części dzieciaki obdarowały swoich Rodziców własnoręcznie przygotowanymi niespodziankami, zaś wychowawcy klas z okazji Dnia Dziecka wręczyli upominki wszystkim swoim podopiecznym. Każdy uczeń szkoły otrzymał batonika oraz drobne niespodzianki. Życzenia dzieciom i rodzicom złożyli Pan Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, Pan Paweł Ciesielski – Radny oraz Pani Prezes Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego „Szansa” – Pani Grażyna Ciesielska. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła do wspólnego biesiadowania przy ognisku, kawie, owocach i słodyczach. Pod kierunkiem wuefisty, Pana Dariusza Jagielskiego odbywały się emocjonujące rozgrywki sportowe, rekreacyjne i integrujące rodziców i dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować za udział w festynie i za upominki Burmistrzowi Lidzbarka – Panu Maciejowi Sitarkowi, Radnemu – Panu Pawłowi Ciesielskiemu, Księdzu Proboszczowi Piotrowi Nowakowi. Gorąco dziękujemy sponsorowi pieczywa – Prezes „GS Samopomoc Chłopska” – oraz sponsorom kiełbas – właścicielom Masarni w Brzoziu –  a także rodzicom za czuwanie nad przygotowaniem kiełbasek z grilla.