Dzień Dziecka w Gminie Lidzbark

Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu Miejskiego w Lidzbarku odbył się przemarsz w kolorowych, bajkowych strojach ulicami miasta. Po powrocie w przedszkolu wszyscy wesoło się bawili. Kolejną atrakcją dla dzieci był wyjazd przedszkolaków do Gospodarstwa Agroturystycznego w Leźnie, który odbył się 8 czerwca. Tam dzieci miały możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w utoczeniu lasu. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta hoduje się w tym gospodarstwie m.in. konie, kuce, osły, kaczki, owce, barany, strusie i inne, a także jeździły na kucach i wozem taborowym, korzystały z trampoliny i karuzeli. W czasie pobytu dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści dotyczących zwierząt żyjących w okolicznych lasach oraz w jaki sposób dbać o przyrodę.


 

„Gdy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”, czyli Dzień Dziecka w Wąpiersku

Jak co roku Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego był bardzo oczekiwaną przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku imprezą. 1 czerwca boisko szkolne i cały budynek Szkoły w Wąpiersku już od rana rozbrzmiewały śmiechem, śpiewem i gwarem dzieci. Impreza bogata w różne atrakcje dla dzieci rozpoczęła się apelem, na którym dyrektor Piotr Kościński oraz prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyszłość” Dorota Zalewska złożyli wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Całość uatrakcyjnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem Danuty Kordalskiej, który rozbawił publiczność, dodając wszystkim energii na dobre świętowanie. Nie zabrakło też nagród. Wręczono je laureatom „Konkursu Wiedzy o Krajach anglojęzycznych”. Uczennicy Paulinie Olszewskiej za I miejsce, Arkadiuszowi Kraszewskiemu za II miejsce i Julii Kozłowskiej za III miejsce dyplomy wręczył dyrektor Piotr Kościński, a nagrody Barbara Klimowska -Lewandowska. Następnie zaczęła się sportowa rywalizacja dzieci klas 0-III oraz liczne rozgrywki sportowe między uczniami klas IV-VI. W czasie przerwy wszystkie dzieci otrzymały posiłek oraz mnóstwo słodyczy ufundowane przez Radę Rodziców. Dzień ten dostarczył wszystkim wiele radości. Dopisała nawet pogoda, która tego dnia nie odmówiła dzieciom słońca i ciepła. Cała impreza nauczyła zdrowej rywalizacji sportowej oraz pokazała, że można aktywnie, zdrowo spędzać wolny czas, ale też uczyć się przez zabawę.-To dla nas bardzo ważne, że tego dnia widzieliśmy wszystkie nasze dzieci uśmiechnięte i radosne. To nas cieszy -podsumował Dyrektor. – A słowa Janusza Korczaka: „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, niech przyświecają naszej pracy przez cały rok – dodaje.


 

Dzień Dziecka w Jamielniku

W piątek, na boisku przy świetlicy wiejskiej w Jamielniku odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Współorganizatorem imprezy był MGOK w Lidzbarku. Animatorzy z Domu Kultury przeprowadzili konkursy, gry i zabawy z nagrodami dla dzieci. W programie były również takie atrakcje jak przejażdżka konikami, pokaz wozu strażackiego, występ starszoharcerskiej drużyny IGNIS ZHP – zdobywców drugiego miejsca na festiwalu piosenki religijnej i harcerskiej w Chełmży, grill z kiełbaskami oraz inne atrakcje. Każde dziecko oprócz wspaniałej zabawy otrzymało od organizatorów słodkie upominki. Gośćmi honorowymi byli burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z zastępcą Januszem Bieleckim. Organizatorami imprezy byli sołtys Jamielnika Irena Makrucka, Rada Sołecka oraz Radny Rady Miejskiej Zbigniew Gutowski.


 

Dzień Dziecka i Dzień Profilaktyczny w Szkole Podstawowej w Kiełpinach

W poniedziałek 1 czerwca szkoła w Kiełpinach obchodziła Dzień Dziecka. Od samego rana przy uśmiechach na buziach rozpoczęto rozgrywki sportowe. Wychowawcy poszczególnych klas przygotowali konkurencje sportowe w kategoriach klas 0-III oraz IV-VI. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy upominki, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie OPOKA. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania. Po rozdaniu uczniom nagród rozpoczął się program zaplanowany w ramach Dnia Profilaktycznego. Na wstępie dyrektor szkoły Gabriela Marcinkowska przywitała przybyłych rodziców i przedstawiła program. Pierwszym punktem programu był występ rodziców i uczniów klasy I, którzy zaśpiewali piosenkę o rodzinie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie wszyscy obejrzeli film dotyczący zdrowego stylu życia. Kolejnym punktem dnia były zabawy i konkursy dla rodziców i dzieci. Na początku odbył się quiz o zdrowiu w kategoriach: rodzice, klasy 0-III oraz klasy IV-VI. Nie było tu jednak przegranych wszyscy otrzymali gadżety i jabłko. Rodzice rywalizowali też w konkurencjach sprawnościowych m.in.: robieniu na czas czapki z gazety i układaniu puzzli. Były również konkurencje wspólne dla rodzica z dzieckiem. Sprawiło to wszystkim wiele radości. Odbył się też konkurs plastyczny pod hasłem „Ruch to zdrowie”, gdzie rodzice wykonywali indywidualne prace, natomiast uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wykonywali wspólnie plakat. Za poszczególne konkurencje zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia. Nagrody z okazi Dzień Profilaktyczny zostały zakupione ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku. 1 czerwca był dla wszystkich dniem fajnej zabawy i pełnym wrażeń, a zakończył się miłym spotkaniem przy ognisku z kiełbaskami. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni, że spędzili ten dzień razem. Atmosfera zabawy, dobry humor i pamiątkowe zdjęcia, sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i bardzo udanych.


 

Dzień Dziecka w Bryńsku

Dzieci z klas 0 – III w tym dniu brały udział w zabawach i zawodach sportowych. Świetnie bawiły się podczas biegu w worku,  biegu z przekazaniem pałeczki, w podaniu piłki dołem w rozkroku, biegu z ,,jajkiem” i w wielu innych konkurencjach. Wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w naszej szkole w tym dniu również nie zapomniała o uczniach, którzy systematycznie oszczędzali na indywidualnych książeczkach SKO ucząc się racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i korzystania z usług bankowych. Wszyscy członkowie SKO otrzymali drobne upominki. Były to między innymi  piórniki, ołówki i  linijki z logo SKO.

Uczniowie klas 4-6 rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka od udziału w Quizie Matematycznym. Mistrzem wiedzy matematycznej okazał się uczeń klasy 6 – Marcin Rybicki. Następnie odbył się konkurs ”kulinarny” polegający na zjedzeniu w jak najkrótszym czasie eklerka. Największym „Łasuchem” zwycięzcą, który po zjedzeniu zdołał jeszcze zagwizdać do mikrofonu, by udowodnić pełne skonsumowanie ciasteczka, był uczeń klasy 6 – Jakub Wawrzonkowski. Kolejny konkurs, który wzbudził dużo pozytywnej emocji wśród naszych uczniów to stworzenie  najciekawszej fryzury Wiosna 2015. Na jej wykonanie  każda drużyna (osoba wykonująca fryzurę oraz model) miała niedużo, bo tylko 15 minut. W tej konkurencji najoryginalniejsi okazali się: stylista Artur Szóstkowski oraz jego modelka – Zuzanna Karpińska i stylistka – Emilia Drankowska i jej modelka – Milena Krzemińska. Pozostałe fryzury były również wysoko ocenione. Po wręczeniu nagród wszyscy udali się na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

To był bardzo wesoły dzień! Życzymy wszystkim dzieciom, by uśmiech gościł na ich twarzach przez cały rok!

 


 

 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Dłutowie

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole było pełno atrakcji. Na początek Rada Rodziców poczęstowała wszystkich uczniów lodami, było stoisko z goframi i popcornem.

Posileni uczniowie klas IV-VI przystąpili do sportowej rywalizacji. Zawody polegały na walce sześcioosobowych drużyn reprezentujących każdą klasę (3 dziewczęta i 3 chłopców) w czterech konkurencjach: slalom z kozłowaniem piłki, slalom z piłką lekarską, skok w dal i bieg przełajowy. Wyniki podamy po podliczeniu punktów za poszczególne konkurencje. Na koniec odbyły się dwa mecze piłki nożnej – dla dziewcząt i dla chłopców.


Dzień Dziecka w Ciborzu

Organizatorzy czyli radny oraz rada sołecka wsi Cibórz składają serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Dziecka: Zdzisławowi Dobrzenieckiemu, Tomaszowi Rożentalskiemu, Tomaszowi Dudańcowi, Mariuszowi Linek, Andrzejowi Daniluk, Jolancie Rutkowskiej, Janowi Raczyńskiemu, Janowi Sowińskiemu, Panu Kraszewskiemu, Dariuszowi Nowińskiemu oraz OSP i Orkiestrze OSP z Lidzbarka a także Welskiemu Parkowi Krajobrazowemu.