Dzień Dziecka 2017 – fotorelacja

Na ten dzień dzieci czekają cały rok. Dziecięce święto ma swoje prawa – wiąże się z prezentami, zabawami, słodyczami i ciekawymi atrakcyjnymi wydarzeniami.

Z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca na Bulwarze przy ul. Działdowskiej kilka minut po 15.00 burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wypuszczając pęk balonów uroczyście otworzył piknik rodzinny. Przy współpracy Hufca ZHP Lidzbark, MGOK, MOSIR oraz Urzędu Miasta bulwar  przy rzece Wel zamienił się w wielki plac zabaw. Były popisy taneczne i wokalne, występy artystyczne najmłodszych mieszkańców, gry i zabawy sportowe oraz konkurencje rodzinne. Nie zabrakło również dmuchanego placu zabaw, który cieszył się ogromną popularnością. Dzieci mogły zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce, przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy, a także poznać uroki rzeki Wel i przepłynąć kajakiem pod okiem lidzbarskich WOPRowców. Dzięki balonom i bańkom mydlanym bulwar nad Welem stał się niezwykle kolorowym miejscem. Maluchom tego dnia wolno było wsiąść za kierownicę wozu strażackiego, a także przejechać się ulicami Lidzbarka bryczką i Welexem. Niespodzianką dla dzieci były również kupony na lody rozdawane przez samego Burmistrza. Niedzielna impreza rozpoczęła w naszym mieście Tydzień Uśmiechu, a Pan Marek Wysoczyński – coach uśmiechu, z podnośnika strażackiego zrobił uczestnikom uśmiechnięte zdjęcie. Na miejscu był również punkt gastronomiczny, gdzie można było kupić słodkości.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które pomogły zorganizować ten wyjątkowy dzień – WOPR Lidzbark, strażakom z OSP Lidzbark, Kajakiem po Welu – Małgorzata i Marek Szatkowscy, firmie Kolorowy Parasol – Ewelina Falba, Fotobudka – Paweł Siedlikowski, Time4VR – Jagoda Kordas,  Farma Noego – Izabela i Ryszard Grams.