Dzień Babci i Dziadka w gminie

Obchody Dnia Babci i Dziadka w lidzbarskim MGOK

W piątek, 22 stycznia Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku zaprosił mieszkańców na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na widowni zasiedli głównie zainteresowani, czyli seniorzy, oraz rodzice osób występujących. Artystyczna laurka przygotowana przez uczestników sekcji artystycznych to okazja, aby okazać wdzięczność za trud i poświęcenie wszystkim babciom i dziadkom. Pełnią oni niezwykle ważną rolę w wychowaniu wnucząt. Sprawiają, że świat staje się cieplejszy i bezpieczniejszy. Wspierają w trudnych chwilach, służą radą i pomocą. W programie oprócz recytacji i występów wokalnych pojawiło się także przedstawienie „Rzepka”, w którym wzięły udział dzieci w składzie mieszanym z sekcji działających w naszym ośrodku: plastycznej, teatralnej i wokalnej. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

Dzień Babci i Dziadka w Dłutowie

Tradycją już szkoły w Dłutowie stały się obchody Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość odbyła się 22 stycznia. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym Nowy Rok ze swoimi porami roku, składał życzenia zgromadzonym Babciom i Dziadkom. Nie zabrakło również koncertu życzeń dla wspaniałych gości oraz wesołych piosenek.

Po występach najmłodszych wystąpiły klasy starsze z układami tanecznymi. Całość u świetnił występ regionalnego zespołu „Ach te baby”.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, prowadzona przez absolwenta naszej szkoły Mateusza Lipińskiego. W kawiarence prowadzonej przez Radę Rodziców można było wypić kawę lub herbatę i zjeść coś słodkiego.

Dzień Babci i Dziadka w Zdrojku

23 stycznia w  świetlicy  wiejskiej  w  Zdrojku  wzorem  lat  ubiegłych  zorganizowano  Dzień  Babci  i Dziadka.Po  oficjalnym  przywitaniu  gości  i  złożeniu  życzeń  przez  sołtysa  wszyscy  odśpiewali seniorom  sto  lat. Następnie  do  akcji  przystąpiły  wnuczęta  ze  swoim  programem artystycznym, recytowały  wiersze  i  śpiewały  piosenki. Po  kilkunastu  minutach  dalszy  ciąg  niespodzianek  bo  do świetlicy  weszła  grupa  kolędników,która  swoimi  śpiewamy poderwała  wszystkich  do  wspólnej  zabawy.

Dzień Babci i Dziadka w SP Kiełpiny

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Kiełpinach na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. 19 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I i II przedstawiły występy dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków. Publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Dzieci zaprezentowały również walczyka oraz krakowiaka. Nie zabrakło laurek i kwiatów, więc Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy. Uwieńczeniem uroczystości był tort oraz odśpiewanie dziadkom „Sto lat!!!”. W niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia.

Dzień Babci i Dziadka w Bryńsku

21 stycznia jest Dzień Babci, 22 Święto Dziadziusia,
o tym pamięta każdy wnuk i wnusia.
Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl.I SP w Bryńsku również pamiętały
i swoim najbliższym życzenia składały.
Zaproszeni goście licznie przybyli
i swoje wnuki na scenie chętnie zobaczyli.
Były uściski, uśmiechy, laurki
od najdroższych dzieci Waszego syna czy córki.
Do życzeń chór szkolny dołączył śpiewem umilając chwile wspólne,
gdyż Wasze starsze wnuki również są z Was dumne.
Żyjcie szczęśliwie Kochani: Babcie i Dziadkowie
i niechaj Wam jak najdłużej dopisuje zdrowie
100 lat i więcej!!! 🙂