Dzień babci i dziadka w gminie

Przedszkole Miejskie w Lidzbarku

W dniach 15- 19 stycznia  we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się  uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym  wyjątkowym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Był to czas uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

Zdrojek

Tradycyjnie  jak  co roku 21-go  stycznia  w  Zdrojku  obchodzono dzień  Babci  i Dziadka.Po  oficjalnym przywitaniu  gości i  złożeniu  życzeń,dzieci  rozpoczęły  swój  program  artystyczny. Zaproszeni  goście mieli  okazje wysłuchać  wierszy,piosenek ,  a nawet obejrzeć sceny kabaretowe.  Rada sołecka  przygotowała  dla  wszystkich  słodki poczęstunek,a na sam koniec występów do świetlicy weszli  kolędnicy którzy  poderwali wszystkich do wspólnej zabawy.

SP KIEŁPINY 

Tradycyjnie, z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli do Szkoły Podstawowej w Kiełpnach szczególni goście. 18 stycznia uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowali dla babć i dziadków uroczystość. Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny. Każda z klas przygotowała inscenizacje, wierszyki, piosenki i tańce. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Jako wyraz wdzięczności babcie i dziadkowie otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.