Dystrybucja maseczek wśród mieszkańców

Dzisiaj rozpoczynamy dystrybucję maseczek wśród mieszkańców.
Maseczki wielokrotnego użytku pakowane są po dwie w pakiecie wraz z instrukcją. Na terenie Gminy będą przekazywane przez strażaków jednostek OSP, sołtysów i radnych. Na terenie Miasta dostępne są w sklepach i miejscach publicznych.
Otrzymacie je m.in. w:
✅ Stokrotce
✅ Spiżarni Smaków
✅ Delikatesach Centrum
✅ Biedronce
✅ Punkcie Lotto na ul. Zieluńskiej
✅ oraz we wszystkich mniejszych sklepach spożywczych i wielobranżowych na terenie miasta
✅ Maseczki dostępne są również przed Urzędem Miasta i Gminy w Lidzbarku.

Pracownicy Urzędu będą starali się w ramach Państwa potrzeb na bieżąco uzupełniać pakiety z maseczkami.

Przypominamy, maseczka nie uchroni nas w pełni przed wirusem. Najważniejsza jest izolacja i pozostanie w domu. Tylko tak możemy ochronić siebie i bliskich. Maseczki są dedykowane do osób, które muszą wychodzić na zewnątrz np. do pracy czy po zakupy spożywcze, zakupy leków.

Pamiętajmy, że maseczki służą do wielokrotnego użytku pod warunkiem, że po każdym użyciu zostaną wyprane w temperaturze powyżej 60°C oraz wyprasowane w temperaturze przeznaczonej do prasownia bawełny. Ze względu na brak nadzoru nad produkcją i dystrybucją, pranie i prasowanie zalecane jest przed pierwszym użyciem. Maksymalny czas noszenia maseczki to 2 godziny. Maseczki nie chronią przed koronawirusem, ograniczają szanse przeniesienia wirusa na błonę śluzową naszej jamy ustnej czy nosa, kiedy odruchowo dotykamy twarzy nieumytymi rękoma.