Dużo dobrej gry w Grodzisku Mazowieckim w Turnieju Pingla Cup 2021

13 czerwca 2021 w GRODZISKU MAZ. rozegrano VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODYCH TALENTÓW PINGLA CUP w tenisie stołowym w kat. Żaków/-czek. Nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i SKUZA Karolina.

Turniej był bardzo dobrze obsadzony. Warto nadmienić, że z pierwszej dziesiątki w kraju nie było tylko KULCZYCKIEJ Wanessy z Gorzowa Wlkp i BAZYLEWSKIEJ Zuzanny z Brzegu Dolnego. Obsada gwarantowała wysoki poziom turnieju. I tak było. Dużo gier było bardzo interesujących, uczestniczki demonstrowały świetne zagrania, nie bały się grać kontrzagrań, co w tym wieku (10 lat), to wyższa szkoła jazdy, przez co turniej był ciekawy i emocjonujący. Oczywiście w tym spektaklu brały udział też nasze zawodniczki. LENA rozstawiona była z nr 5. Po bardzo wielu doskonałych pojedynkach ostatecznie zajęła III MIEJSCE, udowadniając i potwierdzając fakt, że w kat. Żaczka jest w ścisłej czołówce krajowej.

Fajne wydarzenie spotkało Lenę przed grą o 3 miejsce. Spiker turnieju po kolei wywoływał zawodniczki z imienia i nazwiska, przynależności klubowej. Lena i jej rywalka, przy punktowym świetle i owacjach kibiców, wbiegały do kortu, w którym rozegrały pojedynek. Myślę, że przez chwilę poczuły się jak „wschodzące gwiazdki”.

KAROLINA była rozstawiana z nr 23 (startowało 58 żaczek) i dzięki swojej grze, ciekawym akcjom, dużej waleczności ostatecznie zajęła wysokie XIII MIEJSCE, co jest niewątpliwie sukcesem Karoliny. Z występu Leny i Karoliny w tym turnieju ich zaangażowaniu i waleczności przez cały turniej (a trwał bardzo długo – 13 godzin), byłem bardzo zadowolony, zakończył trener Sławek Ostrowski.                                                                  

Trener Sławomir Ostrowski