Druga edycja Hoffer Triathlon Energy Lidzbark za nami! – fotorelacja

Rywalizacja do ostatnich metrów, czyli kocioł emocji w Lidzbarku Podczas Hoffer Triathlon Energy. Były spektakularne debiuty, wzruszenie oraz tysiące uśmiechów, których nie był w stanie przepędzić nawet deszcz. – Jest mi niezmierni miło, że po bardzo dobrym przyjęciu ubiegłorocznej imprezy, ponownie staliśmy się triathlonową stolicą Polski. Pozytywnie nastawieni zawodnicy, wymagająca arena zmagań i niezawodni kibice, wspierający na każdym kilometrze zdeterminowanych uczestników, tak wygląda przepis na sukces najbardziej wymagających zawodów organizowanych w naszym mieście. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło blisko 300 zawodników z całej Polski. Z roku na rok zrzeszamy coraz większą liczbę triathlonowych sympatyków. Bardzo miło było Was gościć. Do zobaczenia w przyszłym roku. – mówił burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Zanim jednak zawodnicy sprawdzili swoje siły w wodzie czy na trasie, Triathlon Energy przygotował szereg imprez towarzyszących dla kibiców. W sobotę, 1 lipca dzień przed rywalizacją, na Plaży Miejskiej odbył się pierwszy bieg Run for Fun, w którym wystartować mogli rodzice ze swoimi dziećmi. O 15.00 odbyło się wspólne gotowanie, w którym razem z Maliką, finalistką programu Top Chef udział wzięli burmistrz Maciej Sitarek i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Zakrzewska.

W niedzielę, punktualnie o 9.00 do wody weszło pierwszych 53 zawodników zmagających się na dystansie 1/2 Ironmana, czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Kolejnych 111 zawodników występujących indywidualnie oraz sztafety rozpoczęły rywalizację o godz. 11:00 na dystansie 1/4 IronMana – 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,5 km biegu. W południe konkurować zaczęło 105 zawodników wraz ze sztafetami podejmując się pokonania dystansu 1/8 IronMana – 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu. – Trzeci start w tegorocznym cyklu Triathlon Energy i trzecie zwycięstwo na dystansie Ironman 70.3. Coraz lepsze pływanie, bardzo dobra jazda na rowerze i bieg, na którym musiałem trochę przycisnąć, żeby wygrać. Dziś było dużo lepsze tempo wyścigowe niż dwa tygodnie temu w Starogardzie, mimo że czas na mecie gorszy o całe 6 minut. Tak to już jest w triathlonie, że każdy wyścig tworzy osobną historię, są różne trasy i sytuacje nieprzewidziane.- mówił Paweł Miziarski, zwycięzca na dystansie 1/2 Ironmana.

Na zawodników i kibiców na stadionie ze swoim stoiskiem czekały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Dworu i Bryńska, a z posiłkiem regeneracyjnym czekał natomiast Bar Chata. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

Dekoracji zawodników dokonali burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, wicestarosta działdowski Marian Brandt oraz właściciel firmy Hoffer, pan Rafał Hoffer.

Wyniki:

1/2 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/39
1/4 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/40
1/8 IM – http://www.timerecords.pl/application/event/score/41