Droga Wąpierska – Kiełpiny uroczyście otwarta

W piątek, 4 listopada uroczyście otwarta została długo oczekiwana przez mieszkańców gminy Lidzbark i nie tylko droga Wąpiersk – Kiełpiny. Przebudowę firma Skanska rozpoczęła w wakacje a na jej wykonanie „zrzuciły się” samorządy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

– Myślę, że to kolejny z dowodów na naszą skuteczność: udało się pozyskać dofinansowanie w formie celowej z budżetu państwa w kwocie 686 tysięcy złotych a także dotację ze Starostwa Powiatowego w Działdowie. Inwestycja to całkowita przebudowa drogi na odcinku 3880 metrów. Łączny koszt przebudowy to 1 milion 372 tysiące złotych. Już teraz mieszkańcy mogą cieszyć się tą drogą, szczególnie, że zbliża się pora jesienno-zimowa i deszcze. Do tej pory była tam bardzo trudna komunikacja, auta grzęzły na tej drodze gruntowej. Myślę, że teraz zarówno dzieci dojeżdżające tą drogą gruntową do szkół jak i mieszkańcy, którzy często pracują w pobliskiej Lubawie nie będą już musieli jeździć do Lidzbarka tylko będą mieli doskonałą komunikację właśnie z tymi miejscowościami – tłumaczy burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Na drogę z Wąpierska do Kiełpin mieszkańcy czekali tak długo, że wielu z nich przestało wierzyć, że jej budowa jest w ogóle możliwa.

– Na nową inwestycję droga Wąpiersk-Kiełpiny czekaliśmy 40 lat. W końcu nadeszła ta chwila, że ją mamy i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej drogi i myślimy, że przez następne pokolenie będzie też ta droga używana i, że będzie w dobrym stanie i będzie przejezdna – zapewnia sołtys Wąpierska Hanna Krezymon.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej oraz Powiatowej Infrastruktury na lata 2016 – 2019. Za jej wykonanie Gmina Lidzbark zapłaciła 336 tysięcy, Powiat Działdowski 350 tysięcy a województwo dołożyło 686 tysięcy złotych.