Dni Lasu w Bryńsku i otwarcie świetlicy wiejskiej za nami

Choć o lasach łatwo na co dzień zapomnieć, są one nie tylko ważne, ale właściwie niezbędne do przetrwania naszego gatunku na Ziemi. Pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, którym oddychamy. Dni Lasu obchodzone są na świecie od ponad 30 lat. Święto to od kilku lat obchodzą również mieszkańcy Bryńska.

Tegoroczne Dni Lasu tradycyjnie rozpoczęły już w piątek animacjami dla dzieci oraz zabawą taneczną dla dorosłych. Sobotnie popołudnie rozpoczęło się natomiast od uroczystego otwarcia Świetlicy Wiejskiej, która została wyremontowana dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Inwestycji Lokalnych. remont budynku z pewnością przyczyni się do integracji lokalnej społeczności. Całkowity koszt inwestycji to 703 555,69 zł z czego 649 369,96 zł to pozyskane dofinansowanie. W ramach inwestycji powiększona została sala, powstały też nowe pomieszczenia, m. in. dla koła gospodyń wiejskich, strażaków z OSP Bryńsk i biblioteki. Ponadto wymieniony został dach oraz drzwi i okna. Modernizacji poddane zostały również instalacje grzewcza i elektryczna. W nowo wyremontowanej Bibliotece zawisną obrazy przekazane przez jedną z uczennic Szkoły Podstawowej w Bryńsku.

Podczas Dni Lasu tradycyjnie rozegrany został Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, w którym udział wzięły koła gospodyń z Bryńska, Nowego Dworu, Starego Dłutowa i po raz pierwszy Panie z Zalesia. Uczestniczki zawodów zmierzyły się ze sobą w czterech konkurencjach: w niesieniu jajek przez tor przeszkód, pleceniu wianków na czas, oddzielaniu fasoli od grochu oraz poszukiwaniu monet w misce z ziarnami zbóż. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą okazały się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Bryńsku. Organizatorzy zapewnili dzieciom atrakcję w postaci miasteczka zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz kulami wodnymi. Goście uczestniczący w wydarzeniu mogli spróbować dań przygotowanych specjalnie na tę przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bryńsku. Nie obyło się również bez podziękowań od organizatorów imprezy dla burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, zastępcy burmistrza Janusza Bieleckiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Ciesielskiego oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc w organizacji Dni Lasu. Biesiadowanie zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych.