Degustacje śledzia, występ artystyczny i motocykle

Degustacje śledzia, występ artystyczny i  motocykle – tak wyglądał program Święta Śledzia, który po raz pierwszy odbył się w Nicku.

Śledzie. Bez nich nie wyobrażamy sobie choćby Świąt Bożego Narodzenia czy np. Środy Popielcowej. To swoisty fenomen wśród ryb. Bogactwo minerałów, białka, ale przede wszystkim tłuszczów, które w ogóle nie tuczą. Śledzie nie znają metryki. Drogocenne właściwości śledzi dostrzegli mieszkańcy Nicka. Z tej okazji postanowili zorganizować u siebie święto tej przepysznej ryby. Specjalnie na ten dzień nowo wybudowany parking przed świetlicą został udekorowany „śledziami” z folii aluminiowej, które zachwyciły przybyłych. Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji – śledzie pod różnymi postaciami, występ zespołu „Ach te Baby”, nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Były baloniki  w kształcie zwierzątek i duże banki mydlane. Była także mała gastronomia przygotowana przez mieszkanki sołectwa, plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz przejażdżki Welexem. Nie zabrakło dla najmłodszych waty cukrowej i popcornu.  Niespodzianką była wizyta lidzbarskich motocyklistów, którzy  zademonstrowali uczestnikom swoje piękne maszyny.

Nie obyło się również bez podziękowań dla tych najbardziej zaangażowanych w pomoc w organizacji imprezy zarówno od organizatorów jak i Burmistrza Lidzbarka. Szczególne podziękowania należą się osobom zaangażowanym w organizację oraz sponsorom: Panu Jabłońskiemu, firmie ARTRYB i firmie DEKORGLAS.

Z pewnością możemy liczyć na drugą edycję tego święta w przyszłym roku.