Czujniki czadu dla mieszkańców!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku rozdał dzisiaj 50 czujników tlenku węgla, tzw. czadu.

Warunkiem otrzymania czujnika było poprawne wypełnienie ankiety związanej z objawami zatrucia tlenkiem węgla, zamieszczonej w ostatnim numerze lidzbarskiego biuletynu. Od wczesnych godzin porannych Urząd Miasta odwiedzali mieszkańcy z poprawnie wypełnionymi ankietami. Gratulujemy wiedzy i prawidłowych odpowiedzi konkursowych! Liczymy, że czujniki zagwarantują bezpieczeństwo i dzięki nim mieszkańcy w porę będą mogli reagować na nadchodzące zagrożenie.

– Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, dlatego też aby jeszcze bardziej poprawić komfort życia mieszkańców gminy rozdaliśmy dzisiaj zakupione wcześniej czujniki czadu. Tlenek węgla to gaz, który nie ma koloru ani zapachu. Jest ogromnie niebezpieczny przez cały rok, a szczególnie teraz, gdy temperatury za oknem szybują w dół, a w domach trwa sezon grzewczy – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

CZujnikiCCzujniki mają na celu wczesne wykrycie niebezpiecznego stężenia gazów i alarmowania otoczenia o zagrożeniu. Sygnalizator obecności czadu służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO w powietrzu. Czujnik instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego dwutlenku węgla.