Trzy kraje w cztery dni

4 dni, 3 kraje, 168 uczniów, 2 tury i 2648 km. Tak w liczbach przedstawia się pierwszy w historii miasta Wyjazd Moich Marzeń.

Uczniowie z terenu naszej gminy, którzy szczególnie zaangażowali się w życie szkoły i miasta podczas wycieczki mieli okazję zwiedzić Bratysławę, Budapeszt, a także nasze niemieckie miasto partnerskie Oebisfelde. Niezapomniany był z pewnością pobyt na basenach termalnych w Dunajskiej Stredzie, gdzie uczestnicy wycieczki skorzystać mogli z 11 basenów, zjeżdżalni, parku a także miejsc do gry w piłkę siatkową, tenisa i plażowego futbolu. Pięknych widoków dostarczył z pewnością spacer po starym mieście w Bratysławie oraz naddunajskim bulwarze. – Pierwszy raz byłem za granicą i jest super! Zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc. Najbardziej podobał mi się basen! I zjeżdżalnie! – mówił jeden z uczestników pierwszej tury wycieczki.

Koszt jednego uczestnika wycieczki wynosi 790 zł. Wyjazd był nie tylko doskonałą nagrodą za zaangażowanie uczniów i możliwością poznania nowych krajów, ale także świetną promocją naszego miasta.