Co słychać w naszym przedszkolu..

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.  Był to czas wspólnej zabawy, odkrywania swoich talentów, radości z bycia razem. Dzieci zaśpiewały wszystkim babciom i dziadkom „STO LAT”, złożyły serdeczne życzenia, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy z dumą patrzyli na dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wystąpić przed swoimi bliskimi, a tym samym wyrazić swoją miłość i szacunek. Po części artystycznej dzieci zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy”. W dniach 14,15,16,17 stycznia, odbyły się bale we wszystkich grupach przedszkolnych. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, biedronek, rycerzy, muszkieterów, piratów, pojawiły się postacie z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Elza, Kot w Butach. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Wystrój sali wprowadził dzieci w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Niespodzianką były bańki mydlane. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach przygotowanych przez pana Krzysztofa Gmyr. Podczas przerwy w balu dzieci mogły chwilę odpocząć, zjeść coś pysznego i napić się. Dzieci bawiły się wspaniale z uśmiechem na twarzy. Taka zabawa to niezapomniane przeżycia nie tylko dla dzieci ale i pań. Do domu przedszkolaki wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów i poczęstunku dla dzieci.

 

WARSZTATY KULINARNE „PALCE LIZAĆ”- ZIMOWE BABECZKI

Dnia 17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie warsztatów kulinarnych „Palce lizać”, na którym dzieci wykonały „zimowe babeczki”. Na początku zajęć rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu babeczek. Po omówieniu kolejnych etapów wykonania babeczek i umyciu rąk, mali kucharze, z pomocą pań zabrali się do robienia „zimowych babeczek”. Dzieci mieszały składniki mikserem, a gotowe ciasto nakładały do papierowych foremek. Następnie babeczki trafiły do piekarnika, a dzieci zabrały się do przygotowania „zimowego kremu”, którego receptura jest ściśle tajna. Gdy zapach piekących się ciasteczek wypełniał całe przedszkole, nastąpiło wielkie sprzątanie stolików. Na upieczone i wystudzone babeczki, dzieci nałożyły „śnieżny krem” i wszyscy  zasiedli do wspólnej uczty. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.