Co słychać w naszych w naszych szkołach…

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.Bal karnawałowy dla  uczniów klas I – III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 9 lutego 2018 roku.

Tego dnia  dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek:  wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznanie dzieci było bardzo trudne.Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy pana Krzysztofa Gmyra, który grał, śpiewał i proponował dzieciom zabawy.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Duży zachwyt wywarły na dzieciach bańki mydlane, które co jakiś czas pojawiały się na sali balowej.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

SP KIEŁPINY – Projekt „Polska tu mieszkam” – MAZOWSZE

Od listopada w Szkole Podstawowej w Kiełpinach realizowany jest projekt pt.: „Polska – tu mieszkam”. Na początku roku szkolnego, każda klasa wylosowała region Polski. Zadaniem uczniów jest w atrakcyjny sposób przybliżyć wyjątkowość danej części naszego kraju. Czwarty już projekt, 28 lutego przedstawili uczniowie klasy III. Ich zadaniem było zapoznać społeczność szkolną z kulturą Mazowsza. Dziewczęta zatańczyły poloneza, zaśpiewały jedną z pieśni oraz przedstawiły tradycyjne potrawy tego regionu. Uczniowie wysłuchali informacji o zabytkach, tradycjach, a także strojach ludowych. Na zakończenie uczennice z klasy III rozdały wszystkim przepisy dań charakterystycznych dla Mazowsza.

Szkoła z certyfikatem

Kapituła Konkursu powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty p. Marka Nowackiego po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonych sprawozdań przyznała szkole Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”

Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się 08.02.2018 r., który z rąk w-ce kuratora Warmińsko-mazurskiego Kuratorium Oświaty p. Wojciecha Cybulskiego odebrały dyrektor szkoły p. Beata Piątkowska i koordynator projektu p. Maria Tonkowicz.

To zaszczytne wyróżnienie nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę, która staje się wzorem do naśladowania.

Jesteśmy przekonani, że zrealizowany projekt rozwinął świadomość ekologiczną nie tylko całej społeczności szkolnej ale i lokalnego środowiska. Dzięki nam w naszym otoczeniu będzie lepiej żyło się pszczołom, biedronkom i wszystkim owadom zapylającym.

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w SP Bryńsk

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W Szkole Podstawowej w Bryńsku dzień ten uczczono uroczystym apelem poświęconym bohaterom antykomunistycznego podziemia. „Żołnierze Wyklęci” tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, świadectwem męstwa, postawy patriotycznej oraz przywiązania do tradycji patriotycznych.

Ich pamięć uczciliśmy poprzez recytację wierszy przygotowanych przez uczniów kl. V-VII pod kierunkiem Lidii Skolmowskiej, oraz pieśni patriotyczne wykonane przez chór pod kierunkiem Małgorzaty Kryszkiewicz.

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w SP Dłutowo

1 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dłutowie zorganizowana została uroczystość upamiętniająca tych ludzi, by młode pokolenie rozumiało znaczenie ich czynów, by ich ofiara nie była zapomniana. Składała się z dwóch części: pierwsza to montaż słowno – muzyczny poświęcony walczącym żołnierzom, w tym lokalnemu bohaterowi – Pawłowi Nowakowskiemu, natomiast druga to koncert pieśni patriotycznych.  Jednocześnie to święto otwiera w naszej szkole  cały cykl imprez z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie społeczności szkolnej uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Lidzbarka p. Maciej Sitarek, siostrzeniec Pawła Nowakowskiego Patrona istniejącego do ubiegłego roku gimnazjum  – p. Jan Sadowski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych p.Judyta Bagniewska, ksiądz Krzysztof Kowalski- proboszcz dłutowskiej parafii, Rada Rodziców z przewodniczącą p. Agatą Sową, nauczyciele emeryci, przedstawiciele samorządu terytorialnego, sołectwa, sołtysi okolicznych miejscowości oraz lokalna społeczność.