Co słychać w naszych w naszych szkołach…

„Dzień talentów” w Przedszkolu Miejskim w Lidzbarku

Dnia 02.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Talentów. Konkurs został zorganizowany w związku z udziałem przedszkola w XIII Ogólnopolskiej edycji konkursu Przedszkole Talentów. Organizatorami konkursu była K. Wiśniewska i A. Zakrzewska. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z najstarszych grup i składał się z dwóch części. W części pierwszej dzieci z grupy Sowy, Jeżyki, Pszczółki i Smerfy prezentowały swoje talenty w salach. Okazało się, że talentów jest wiele i są  różnorodne. Dzieci prezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie, plastyczne, gimnastyczne, piłkarskie, budownicze, czytelnicze oraz dotyczące wiedzy na określony temat. Talentów w każdej grupie było sporo, tym trudniej było podjąć decyzję, ponieważ z każdej grupy wybierano dwie osoby, które przechodziły do kolejnego etapu konkursu. Gdy wybrano  ośmioro najbardziej utalentowanych dzieci, zaproszono je do drugiej części konkursu, w której prezentowały swoje umiejętności i prace w szerszym, międzygrupowym gronie. Konkurs otworzyły dzieci z grupy Wiewiórki piosenką:,,Każdy ma talent”. W następnej części prezentowano swoje umiejętności. Można było wysłuchać śpiewu dwóch utalentowanych piosenkarek, obejrzeć popisy piłkarza, posłuchać czytania oraz obejrzeć prace plastyczne. Po występach Jury udało się na naradę, która była bardzo trudna, ale w końcu ogłoszono werdykt. I miejsce zdobyła Lena Nizgorska z grupy „Sowy”, II – Eliza Soszyńska z grupy Pszczółki,   III – Lena Radzimińska z grupy Smerfy. Wyróżnienie otrzymała: Alicja Mazurowska, Julia Połeć, Marta Kaczorowska, Julia Bielińska oraz Krystian Gutowski. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz samym dzieciom za prezentacje swoich talentów.

 

SP KIEŁPINY – DZIEŃ KOBIET

8 marca to szczególny dzień w Szkole Podstawowej w Kiełpinach, dzień pełen radości i uśmiechu. Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. W ten wyjątkowy dzień przedstawiciele Samorządu uczniowskiego przygotowali dla Pań niespodziankę. Na apelu odczytano życzenia, panie otrzymały kwiaty, a dziewczynki lizaki. W poszczególnych klasach chłopcy również pamiętali o swoich wychowawczyniach i koleżankach, wręczając drobne upominki. Miłą niespodzianką były kwiatki, które wręczyli paniom chłopcy z oddziału przedszkolnego z grupy 0A. Najmłodsi chłopcy z naszej szkoły podczas spaceru obdarowali też kwiatkami napotkane panie. Dzień upłynął w miłej i pogodnej atmosferze. Wszystkim wspaniałym dziewczynom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca!

 

WIECZÓR POLSKICH BAJEK

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole dla uczniów klas I – III kolejnego wieczoru bajek – tym razem pod tytułem „Wieczór polskich bajek”. Odbył się on w godzinach wieczornych od 1800 do 2000 .

Bajkowy wieczór uroczyście  otworzyła pani wicedyrektor Maria Tonkowicz, która także prowadziła całą imprezę.Zaproszeni goście zaprezentowali uczniom polskie legendy – pani dyrektor Beata Piątkowska –  „Złotą kaczkę”, a pan wicedyrektor Wojciech Nowiński – „O hejnale mariackim”. Kolejną atrakcją wieczoru było wspaniałe przedstawienie pt. „Wesoły scenariusz o tematyce zdrowotnej” zaprezentowane przez  rodziców uczniów klasy III b, którzy w humorystyczny sposób przekazali dzieciom kilka ważnych rad dotyczących zdrowego odżywiania i higienicznego stylu życia. Dzieciom trudno było rozpoznać swoich rodziców, ponieważ byli ucharakteryzowani  odpowiednio do odgrywanej roli.

Uczniowie przebrani w piękne bajkowe stroje z uwagą słuchali bajek, oglądali na ekranie slajdy obrazujące czytany tekst, wysłuchali hejnału mariackiego granego na trąbce przez członka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku. Dzieci świetnie się bawiły, a na koniec nagrodziły gości i aktorów gromkimi brawami.

Następnie uczestnicy imprezy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa po wylosowaniu biletów wstępu na „bajkowe korytarze” wzięła udział w zabawach inspirowanych znanymi bajkami. I tak, dzieci mogły wziąć udział w kalamburach oraz cukierkowej grze planszowej.

Natomiast uczniowie, którzy pozostali na sali gimnastycznej uczestniczyli w muzycznych pląsach, uczyli się kroków tanecznych z wykorzystaniem biało-czerwonych wstążek i pomponów oraz wykazali się znajomością baśni i bajek przygotowanych przez członków wolontariatu czytelniczego „Książka nasza przyjaciółka”.

Zabawy prowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni świetlicy nr 2, nauczyciel biblioteki oraz opiekun czytelniczego koła wolontariatu. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby dzieci jak najmilej wspominały ten wieczór. W zabawach uczestniczyły także bajkowe postaci: Tygrysek, Kubuś Puchatek, Małpka. Dobrym duszkiem „Wieczoru polskich bajek” była postać Welusia, czyli dobrze wszystkim znana maskotka symbolizująca naszą małą Ojczyznę, Lidzbark.

Organizatorzy bardzo dziękują zaproszonym gościom za dostarczenie uczestnikom imprezy głębokich doznań.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego na pierwszym miejscu!

W ubiegły piątek, 2 marca 2018 roku, Zuzanna Gołaś i Miłosz Karpiński, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku, zwyciężyli w XXIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Olimpijczyków przygotowywał do zawodów pan Michał Świniarski, nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa. Najlepsi reprezentanci powiatu działdowskiego okazali się też niepokonani wśród 21 zespołów z warmińsko-mazurskiego podczas finału konkursu rozgrywanego w Olsztynie. Atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowy puchar za I miejsce Zuza i Miłosz odebrali z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego pana Artura Chojeckiego. Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu lidzbarskich licealistów!