Co słychać w naszych szkołach…

SP KIEŁPINY – AKCJA #OCALICJULKE

We wtorek, 4 lutego społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach włączyła się w akcje charytatywną #ocalicjulke. Inicjatorem szkolnego przedsięwzięcia była pani Natalia Żurek. Pracownicy szkoły przygotowali kawiarenkę. Uczniowie mogli kupić wypieki, soczki oraz słodkości. Dla Julki zebraliśmy 510 zł. Społeczność szkoły serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję.

Bal karnawałowy klas I-III w SP 1

12 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku odbył się bal karnawałowy klas I-III. Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów wiele radości. Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień- zmieniła się w piękną salę balową. Wśród uczestników zabawy trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły dzieciom wcielenie się w ulubione postaci.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Animator prowadzący bal zachęcał do  tańca przy skocznych piosenkach, które dzieci dobrze znały, a często nawet same je śpiewały. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.  Wiele emocji i uśmiechu wzbudził taniec z miotłami. Dodatkową atrakcją balu  były  bańki mydlane oraz barwne refleksy świetlne.

 Uczniowie i nauczyciele spędzili czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

Spotkanie z weterynarzem w SP Dłutowo

W dniu 11 lutego, odwiedziła naszą szkołę Pani Kinga Wrzosek – weterynarz z zaprzyjaźnionej poradni weterynaryjnej.

Z przeprowadzonej pogadanki uczniowie klas I-III mogli dowiedzieć się wielu ważnych informacji dotyczących pracy weterynarza. Pani Kinga przedstawiła problemy z jakimi przychodzą do niej opiekunowie czworonożnych pacjentów. Pani weterynarz opiwiedziała uczniom o prawidłowym żywieniu zwierząt oraz o właściwej opiece nad nimi. W czasie zadania praktycznego uczniowie grupowali potrawy występujące w diecie zwierząt na właściwe i niekorzystne dla ich zdrowia. Podczas zabaw uczniowie badali maskotki – pieki i kotka, wykonywali szczepienia i mogli wysłuchać jak biją ich serca.

Dziękujemy Pani Kindze za poświęcony nam czas i pouczające zajęcia. Uczniowie na pewno długo będą pamiętali przedstawione im informacje.

SP KIEŁPINY – WYJAZD DO DZIAŁDOWA

W piątek, 7 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach pojechały do Działdowa. Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w szpitalu. Dzieci mogły obejrzeć karetkę, dowiedzieć się sporo o pracy ratowników medycznych, dyspozytorów pogotowia oraz pielęgniarek. Obejrzały sale przyjmowania pacjentów na SOR oraz przypomniały sobie zasady pierwszej pomocy. Na zakończenie, za możliwość pobytu w szpitalu, uczniowie wręczyli podziękowanie. Następnie wycieczkowicze udali się do Figloraju. Dzieciaki mogły wyszaleć się w miejscu bardzo kolorowym i bezpiecznym. Wszyscy bardzo miło i przyjemnie spędzili czas na wspólnej zabawie. Każdy znalazł tu coś dla siebie, a o nudzie nie było mowy. Podczas wyjazdu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowia oraz życia ludzkiego, a także spędziły aktywnie czas. Wróciły z wyjazdu bardzo zadowolone.

„Zimowa Przygoda” w czasie ferii w SP 1

W dniach 20 – 31 stycznia 2020 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku odbyły się półzimowiska pod hasłem „Zimowa Przygoda”. Zakwalifikowanych do udziału nich zostało 30 uczniów: 15 osób z klas I-III i 15 osób z klas IV-VI. Uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie: śniadanie i obiad oraz atrakcje, zgodne z programem półzimowisk.

Podczas ferii odbyły się dwie wycieczki: do Brodnicy do Krainy Zabaw „Świt” oraz do Mławy do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej na wystawę szopek krakowskich i warsztaty. Ponadto uczniowie korzystali z zajęć proponowanych przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku, Welski Park Krajobrazowy i Miejsko – Gminy Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Uczestnicy podsumowali półzimowisko jako bardzo udane i atrakcyjne, dziękując wychowawcom: pani Annie Kowalkowskiej, pani Katarzynie Nizgorskiej i pani Katarzynie Sławińskiej za opiekę i miłą atmosferę.

Święty Walenty w Dłutowie

13 lutego w Szkole Podstawowej w Dłutowie obchodzono święto zakochanych – walentynki.

W popołudniowych godzinach w szkole zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice, aby obejrzeć program słowno-muzyczny związany z dniem Świętego Walentego. Oprócz wierszy o tematyce miłosnej autorstwa Jana Brzechwy, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Adama Asnyka można było usłyszeć „Dumkę na dwa serca”
w wykonaniu Julii Bonisławskiej i Mateusza Rynkowskiego, „Psalm miłości” w aranżacji szkolnego chóru oraz utwór Cleo „Za krokiem krok” w wykonaniu Natali Szostek.

Ponadto uczennice klasy Via – Tatiana Roda, Magdalena Budzińska oraz Karolina Szczepanik zaprezentowały współczesne tańce, będące jednocześnie zaproszeniem do wspólnej zabawy, czyli dyskoteki wieńczącej czwartkowy wieczór.

Cyrk SZOK w SP Dłutowo

17 lutego, naszą szkołę odwiedzili artyści ukraińskiego cyrku „SZOK”.

Podczas występu nasi uczniowie mogli podziwiać nie tylko popisy żonglerki, ekwilibrystyki i tresury, ale również mieli okazję sami spróbować swoich cyrkowych umiejętności. Największe emocje wzbudził wąż dusiciel, ale i tak nie brakowało śmiałków gotowych go dotknąć lub przytrzymać. Salwy śmiechu wywołały występy klauna, który angażował dzieci do wspólnej zabawy.

Występy cyrkowców rozweseliły wszystkich zgromadzonych
i zostały nagrodzone gromkimi brawami.