Co słychać w naszych szkołach…

,,W DUCHU BOŻEGO NARODZENIA’’

Święta Bożego Narodzenia to  czas, kiedy częściej w naszych myślach pojawia się drugi człowiek. Chcemy , by w tym okresie nikt nie czuł się samotny i miał poczucie, że jest ważny. Dlatego, zgodnie z  tradycja naszej szkoły,  uczniowie  ze  Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali stroiki świąteczne. Zostały one przekazane  samotnym mieszkańcom Dłutowa. Seniorzy  przyjęci nas bardzo  życzliwie i obdarowali słodkimi prezentami.

Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

SP Bryńsk z wizytą w lidzbarskim żłobku

W ramach zajęć z projektu „Lidzbarska Akademia Mistrzów” grupa teatralna z naszej szkoły miała możliwość 16 grudnia wystąpić z przedstawieniem Smerfy dla większej publiczności. Najpierw zawitaliśmy ze Smerfami do maluszków ze Żłobka Miejskiego, a następnie do Przedszkola Bajkowy Zakątek, gdzie po naszym występie odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród z konkursu plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”. Z naszej szkoły także zostali nagrodzeni uczniowie. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był występ w Przedszkolu Miejskim. Dziękujemy wszystkim placówkom za serdeczne przyjęcie i możliwość wystąpienia naszych uczniów.

Konkurs o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki

18 grudnia uczniowie kl. 8 wzięli udział w I Gminnym konkursie o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki w związku z 200 rocznicą urodzin kompozytora. 1 miejsce zajęła Martyna Pawelska, wyróżnienie Dagmara Karpińska! Ponadto wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego, gdzie 3 miejsce zajęła Natalia Pawelska a wyróżnienie otrzymała Weronika Klejnowska! Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Już w najbliższą sobotę nasi uczniowie zmierzą się w turnieju wiedzy o życiu i twórczości kompozytora w Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Trzymamy kciuki!

SP KIEŁPINY – WIGILIA SZKOLNA

Jak co roku w przeddzień przerwy świątecznej, w atmosferze bożonarodzeniowej odbyła się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego Wigilia szkolna. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wielu rodziców zasiedli w klasach by kolędować i częstować się świątecznymi przysmakami. Na początku społeczność szkolna spotkała się przy scenie i obejrzała Jasełka przygotowane przez przedszkolaków pod kierunkiem pani Patrycji Prusak-Krzyżaniak. Następnie wysłuchano koncertu kolęd w wykonaniu scholi Olores Dei. Urozmaiceniem podczas występów był taniec świąteczny przygotowany przez uczennice klasy V oraz Pastorałka zaśpiewana przez uczniów klasy II i III. Przedstawienie i zaśpiewane kolędy wprowadziły zebranych w miły, świąteczny nastrój. Na apelu zostały również wręczone nagrody w V Szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą kartkę świąteczną, zorganizowanym przez panią Agnieszkę Witkowską. Zwycięzcy konkursu: kat. klas 0-III I miejsce Filip Sadowski, II miejsce Kornelia Jaroszewska, III miejsce Agata Sadowskakat. klas V-VIII I miejsce Anna Sadowska, II miejsce Anna Piórkowska, III miejsce Izabela Piórkowska. Niespodzianką dla uczniów była wizyta Mikołaja. Dzieci w szkole są bardzo grzeczne i dlatego ponownie otrzymały prezenty. Mikołaj wręczył również upominki pracownikom szkoły. Na zakończenie wystąpiła pani dyrektor i życzyła wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia!