Co słychać w naszych szkołach…

Dorośli narzekają, a dzieci cieszą się z zimy. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. Zabawy dla dzieci na powietrzu niosą dla ich zdrowia wiele korzyści – wzmacniają naturalną odporność oraz tężyznę fizyczną. Świetną zabawą było tropienie śladów, które są widoczne na śniegu, bitwa na śnieżki czy robienie śniegowych orzełków. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

Uczniowie z SP Wapiersk charytatywnie

Jak mówi przysłowie „dla chcącego nic trudnego”. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny udowodnili, że potrafią zorganizować się i zebrać dary dla potrzebujących. Członkowie Cars Team Warmia-Mazury z Lidzbarka, w składzie Judyta Świątkowska, Dawid Śliwiński  oraz Piotr Kitewski, odwiedzili naszą szkołę 10 stycznia, aby odebrać dary na aukcję charytatywną. Maskotki, kolorowanki oraz wile innych artykułów piśmienniczych zostanie przekazanych dla chorych dzieci z Gdańskiego oddziału Hematologii oraz Pomorskiego Hospicjum.

SP KIEŁPINY – ZIMOWISKA

Jak co roku, podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach zostały zorganizowane zajęcia. Odbywały się one od poniedziałku do piątku, w pierwszym tygodniu ferii. Przeznaczone były dla chętnych dzieci, które spędzają ferie w domu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoły uczniowie spędzili je bezpiecznie, ciekawie i aktywnie. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Podczas zajęć uczestnicy otrzymywali poczęstunek. W poniedziałek 21 stycznia odbyły się zajęcia sportowe, które poprowadziły panie B.Ossowska i P.Prusak-Krzyżaniak. Ćwiczenia i zawody sportowe wywołały dużo pozytywnych emocji. Kolejnego dnia odbyły się warsztaty językowe – niemiecki na wesoło oraz dzieci miały możliwość spróbowania sił w grach planszowych i stolikowych. Zajęcia przygotowały: pani Gabriela Marcinkowska i pani Agnieszka Witkowska. W trzeci dzień zimowisk pani Anna Aniszewska i Ewelina Falba poprowadziły dla dzieci zajęcia plastyczno – taneczne. Uczniowie wykonywali z balonów różne, ciekawe kształty, malowali na folii oraz bawili się podczas gier ruchowych na PlayStation. W czwartek, 24 stycznia przyjechał do szkoły pan Arkadiusz Abramowski pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego, który przeprowadził zajęcia edukacyjne pt.: „Tropy zwierząt”. Następnie pani Irena Machujska, we współpracy z bibliotekarką panią Renatą Piotrowską przygotowały dla dzieci szereg zabaw i gier. Ostatni dzień zimowisk, w piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych oraz w warsztatach z pierwszej pomocy. Na początku pani Zuzanna Cybulska poprowadziła zajęcia w bibliotece szkolnej. Następnie pielęgniarka szkoły pani Aldona Kordalska opowiedziała o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz poprowadziła warsztaty praktyczne na fantomie. Wolny czas od nauki uczniowie naszej szkoły spędzili bardzo ciekawie i miło.

27 Finał WOŚP w NSP w Wąpiersku

13 stycznia 2019 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku po raz kolejny włączyła się w akcję 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Akcję zorganizowała pani Dorota Zalewska. 38 wolontariuszy przeprowadziło kwestę do puszek na terenach wsi: Wąpiersk, Jeleń i Koty. Pieniądze przekazano i policzono w sztabie 909 WOŚP w Lidzbarku. Łącznie zebrano 1725,80 zł: wieś Wąpiersk – 438,81 zł, wieś Jeleń – 682,49 zł, wieś Koty – 604,50 zł. Wolontariuszami byli uczniowie szkoły w Wąpiersku, oraz pan Wiesław Kraszewski sołtys wsi Koty. Jak co roku Dyrektor Szkoły pan Piotr Kościński obdarował wolontariuszy słodyczami. Serdecznie dziękujemy darczyńcom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 27 Finału WOŚP.

Dzień Babci i Dziadka w SP Wąpiersk

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

18 stycznia o godz. 11.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie pan dyrektor Piotr Kościński przywitał ciepłymi słowami wszystkich gości i złożył najpiękniejsze życzenia kochanym dziadkom. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy pani Anety Drankowskiej przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki, a nawet pokaz taneczny w wykonaniu dzieci. Wspaniała publiczność gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Gościnnie wystąpiły także uczennice z kl. V Weronika Lange oraz Karolina Karda i z kl. VI Zuzanna Pater, które zaśpiewały piosenki. Ostatnią niespodzianką dla naszych gości był wspólny taniec, podczas, którego wnuki wręczyły czerwone róże wykonane z bibuły. Słodki poczęstunek, w którego przygotowaniu pomagali rodzie przebiegał w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Choinka noworoczna dla dzieci w Wąpiersku

Choinka noworoczna w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wąpiersku jest na stałe wpisana do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. W tym roku odbyła się 12 stycznia. Rozpoczęła się o godz. 1430 w świetlicy wiejskiej, która w tym dniu była pięknie udekorowana. O wystrój zadbały panie: A. Drankowska, D. Kordalska, D. Zalewska i W. Tamiła, które także przygotowały piękne występy swoich uczniów – kl. 0, II, IV i V.          Do świetlicy wiejskiej licznie przybyli rodzice, dziadkowie, babcie oraz inni goście. W tym roku do zabawy przygrywał dzieciom pan Gmyr (nie znam imienia). Wszędzie było słychać śmiech i widać było radość dzieci, które wyglądały kolorowo i bajkowo. Całą uroczystość rozpoczął pan dyrektor Piotr Kościński, który życzył wszystkim wielu wrażeń i zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Do życzeń dołączyła się przewodnicząca rady rodziców pani Martyna Murawska. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili ciekawy i wesoły program artystyczny. Po części artystycznej pan dyrektor podziękował wszystkim tym, którzy sprawili, że występ dzieci bardzo się wszystkim podobał. Wtedy zjawił się św. Mikołaj z prezentami dla dzieci.  Na ich twarzach można było zobaczyć uśmiech i radość. Mikołajowi pomagały mamy z rady rodziców. Po części artystycznej i rozdaniu prezentów rozpoczęła się zabawa taneczna dla dzieci. Rodzice przygotowali pyszne rogaliki, frytki, zapiekanki i napoje. Tu czuwały mamy z rady rodziców. W trakcie zabawy wystąpił pan dyrektor, który złożył na ręce pani przewodniczącej – Martyny Murawskiej szczere, gorące podziękowania za pomoc i zaangażowanie, a panu Krzysztofowi Gmyrowi  za gorące rytmy. Choinka noworoczna zakończyła się o 19.30.  Dzieci, nauczyciele i organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym gościom, a szczególnie babciom i dziadkom, którzy także usłyszeli dla siebie wierszyki i piosenki, rodzicom, którzy byli sponsorami paczek ze słodyczami, a także św. Mikołajowi, który obiecał przyjść tu znów za rok.