Co słychać w naszych szkołach…

,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – teatr w SP Dłutowo

24 września gościliśmy w naszej szkole aktorów białostockiego Teatru Młodego Pokolenia, którzy zaprezentowali dramat Adama Mickiewicza pod tytułem ,, Dziady cz. II”, będący jedną z podstawowych lektur zarówno gimnazjum, jak  i szkoły podstawowej.

Przedstawienie  dało młodzieży możliwość obcowania ze sztuką, przybliżyło treść utworu oraz ułatwiło jego odbiór.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP Bryńsk

28 września w SP Bryńsk zorganizowano obchody VIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ramach tych obchodów uczniowie klas IV-VIII wykonali szereg rysunków i plakatów związanych z tabliczką mnożenia. W każdej klasie odbył się też konkurs sprawdzający wśród uczniów znajomość pamięciowego mnożenia i dzielenia liczb.

Tydzień Sportu w SP Dłutowo

W ramach Tygodnia Sportu uczniowie klas I – III wzięli udział w sportowych rozgrywkach drużynowych. Utworzone zespoły konkurowały między sobą w: kozłowaniu piłką, prowadzeniu piłki nogą, wyścigach z szarfami, biegach slalomem oraz żabich skokach. Dziecięcym pojedynkom towarzyszył uśmiech, radość z sukcesów oraz chęć wygranej. Nagrodą były gromkie brawa dla wszystkich drużyn. Rywalizacja zakończyła się uściskiem dłoni drużyn przeciwnych.

Dzień Przedszkolaka w SP Bryńsk

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bryńsku zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Na początku zajęć pani złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu order Super Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się.

Dbamy o planetę

24 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,sprzątanie świata”. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i nauczycieli udało się uprzątnąć najbliższą okolicę z wszędobylskich śmieci.

Akcję poprzedziła część artystyczna pod hasłem ,,Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi…”, uświadamiająca uczniom konieczność troszczenia się o przyrodę.

Praca na rzecz ochrony środowiska jest w naszej szkole tradycją!

Sprzątanie świata

W piątek, 21 września uczniowie SP Bryńsk uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata 2018”. Akcję poprzedziły pogadanki o tematyce ekologicznej. Następnie każda klasa wraz z nauczycielami udała się w wybranym wcześniej kierunku w poszukiwaniu śmieci. Zebrano kilkanaście worków pełnych szkła, papieru i tworzyw sztucznych. Akcja zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.
Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tego, by nasza okolica była czysta i zielona!

Europejski Dzień Języków Obcych w SP Dłutowo

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W SP Dłutowo tego dnia uczniowie uczą się języków obcych: angielskiego i rosyjskiego. Z tej okazji uczniowie z nauczycielami (p. Katarzyną Trzcińską-Raczkowską i p. Anną Romanowską) przygotowali prezentacje o krajach, w których  w/w języki są urzędowymi oraz posługuje się nimi ogromna liczba ludności na świecie.

We wprowadzeniu uczennice klasy 6 przybliżyły ideę EDJO oraz zachęciły do nauki poprzez wskazanie praktycznych wskazówek do uczenia się.

Następnie uczniowie klasy 3 gimnazjum pokazali prezentację o Rosji. W prezentacji pojawiły się ciekawostki związane z krajem, dane statystyczne, sławni artyści oraz teledysku do przeboju słuchanego w czasie ostatnich wakacji.

Po tym uczennice klasy 8 zaprezentowały kolejny kraj – Wielką Brytanię. Podobnie w prezentacji pojawiły się zdjęcia charakterystycznych miejsc w Londynie,  zdjęcia znanych aktorów,  artystów i sportowców oraz ciekawostki o kraju.

Na zakończenie odbył się krótki quiz muzyczny. Zadaniem siedmiu  chętnych uczniów było odgadnięcie zagadki muzycznej. Uczniowie usłyszeli utwór do którego należało dopisać wykonawcę. Bezkonkurencyjna w tej zabawie okazała się Klaudia Sadowska uczennica kl.8, bezbłędnie odgadła wszystkich wykonawców. Bardzo dobrze poradziła sobie Julia Wróblewska uczennica kl.5b. Dziewczęta nagrodzono słownikami: polsko-rosyjskim i polsko-angielskim.