Co słychać w naszych szkołach

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W SP nr2

6 lutego 2018 roku uczniowie kl. 3b Kinga Nowińska,  Klaudia Wiśniewska i Paweł Kochański reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie w Kurzętniku pt. Savoir Vivre „Netykieta

W konkursie wzięło udział 9 szkół z 3 powiatów: nowomiejskiego, brodnickiego i działdowskiego.

Celem konkursu było:

– zainteresowanie młodzieży dobrymi manierami na co dzień i od święta w różnych sferach życia,

– popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych sytuacjach,

– pobudzenie aktywności twórczej,

– uświadomienie, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu.

Podczas konkursu było 5 zadań do wykonania i każde zadanie było punktowane przez Jury.

Były testy z wiedzy o Internecie, rozpoznawanie i nazywanie emotikonów, zadania związane ze znajomością zasad netykiety. Na miejscu czyli w Zespole Szkół w Kurzętniku każda grupa musiała też wykonać plakat promujący Netykietę.

Konkurencja była duża, wszystkie drużyny znakomicie przygotowane. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im „ Szarych Szeregów” zdobyła III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe.

Uczniów do konkursu przygotowała pedagog Regina Trandziuk.

Ponadto w szkole wykonana została gazetka „Zachowaj bezpieczeństwo – bądź bezpieczny w sieci” na której znajdują się porady dla uczniów oraz rodziców o bezpiecznych zachowaniach w sieci. Oprócz tego na lekcjach informatyki w szkole uczniowie na platformie edukacyjnej rozwiązywali specjalnie przygotowane na tę okazję kursy e-Learningowe.

 

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny w SP Dłutowo

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce udział wzięło blisko 67 tysięcy uczestników. Również nasza szkoła brała udział w tym konkursie. Uczniowie klasy II, III i IV próbowali swych sił w zmaganiach matematycznych.

8 lutego podsumowaliśmy w naszej szkole wyniki tego konkursu wyłaniając po jednym najlepszym uczestniku z każdej grupy wiekowej i przyznając im drobne upominki matematyczne.

A oto wyniki naszych reprezentantów klas:

Klasa II – Zuzanna Mostowicz ( 78 miejsce w województwie),

Klasa III – Antoni Bartkowski (96 miejsce w województwie),

Klasa IV – Bartosz Gajewski (29 miejsce  w województwie).

Pozostali uczestnicy konkursu to: Przemysław Kowalski (kl. II), Adam Bartnikowski (kl. II), Mikołaj Kirstein (kl. III), Aleksandra Podgórska (kl. III), Barbara Rzymowska (kl. III), Przemysław Burcz (kl. III), Igor Kosiński (kl. III), Jakub Paradowski (kl. III), Amelia Pydynkowska (kl. III), Julia Dobrzeniecka (kl. III), Sebastian Lewandowski (kl. IV), Hubert Duda (kl. IV).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już listopadzie.

„Mój przyjaciel Kubuś Puchatek” w SP Dłutowo

W związku z Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka, dnia 16.01.2018r. odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Kubuś Puchatek” dla klas 0-IV. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w szkole dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci. Przyznano nagrody następującym uczniom:

WYRÓŻNIENIE: Martyna Rynkowska i Agata Dobucka kl. IIIB I MIEJSCE: Lena Gmurczyk kl. I

II MIEJSCE : Barbara Rzymowska kl. IIIB

III MIEJSCE: Maja Myślińska kl. I Pozostali uczniowie, którzy brali udział w konkursie:

Kl. I: Martyna Mazurkiewicz, Dawid Cymerman, Weronika Sieńska, Kacper Dumeracki, Mateusz Chmielewski i Dawid Markowski

Kl. II: Przemysław Kowalski, Adam Bartnikowski, Michał Sobieraj

Kl. III A: Amelia Giżyńska, Oliwia Palkowska, Jakub Paradowski, Julia Demska

Kl. III B: Pszenny Patryk

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy

 

„W świecie baśni”- przedstawienie przygotowane przez grupę BIEDRONKI

W piątek, 9 lutego, w MGOK w Lidzbarku odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci czteroletnich z grupy BIEDRONKI. Dzieci zaprezentowały wszystkim grupom przedszkolnym spektakl pt. „W świecie baśni”.  Biedronki  perfekcyjnie odegrały swoje role, a w kostiumach przygotowanych przez rodziców wyglądały przepięknie. Przedstawienie było niezwykle ciekawe, co sprawiło, że dzieci oglądały je z zapartym tchem.  Dzieciaczki po występie zostały obdarowane gorącymi brawami przez swoich kolegów i koleżanki z przedszkola. Dzieci zostały przygotowane przez panie wychowawczynie: Sylwię Wiśniewską i Małgorzatę Napiwodzką. Serdecznie dziękujemy grupie Biedronki za zaproszenie!

 

SP KIEŁPINY – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 6 lutego, z tej okazji uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinach odwiedził pan dzielnicowy aspirant Jarosław Zalewski oraz starszy sierżant Agnieszka Domińska. Przeprowadzili dla uczniów kl. IV-VII pogadankę o bezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających w sieci. Pan policjant przedstawił również uczniom zadania dzielnicowego, a także jak się z Nim skontaktować. Pani dyrektor otrzymała plakat, na którym są umieszczone dane kontaktowe naszego dzielnicowego: imię i nazwisko, telefon i adres e-mail. Plakat zostanie umieszczony w widocznym miejscu w szkole. Ponadto na zajęciach świetlicowych oraz informatyce, pani Ewelina Falba będzie przypominała uczniom, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.