Co słychać w naszych szkołach…

SP Kiełpiny – DZIEŃ BABCI  I DZIADKA

Tradycyjnie z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli do Szkoły Podstawowej w Kiełpinach szczególni goście. 17 stycznia uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowali dla babć i dziadków uroczystość. Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny. Każda z klas przygotowała część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jako wyraz wdzięczności  babcie i dziadkowie otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim

20 stycznia w grupie 0 „c” z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku, odbyła się uroczysta akademia z okazji wspaniałego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Wychowawczyni Edyta Zakrzewska, złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania przybyłym babciom i dziadkom.

Dzieci wspaniale zaprezentowały część artystyczną: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Dzieci wręczyły ukochanym babciom i dziadkom laurki, kwiatki, pudełeczka z niespodzianką i obdarowały serdecznymi uściskami.

Na koniec wszyscy rozkoszowali się domowymi ciastami, które upiekły mamy oraz pysznym tortem. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzień Babci i Dziadka w Zdrojku

Wzorem lat ubiegłych 21-go stycznia w Zdrojku obchodzono dzień Babci i Dziadka.Na spotkanie przybył Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark – Pan Maciej Sitarek wraz ze swoim zastępcą Panem Januszem Bieleckim. Po oficjalnym przywitaniu gości i złożeniu życzeń, do akcji przystąpiły wnuczęta ze swoim programem artystycznym. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wierszy, piosenek, a nawet koncertu życzeń z dedykacjami od najbliższych. Starsi mieszkańcy również czynnie wzięli udział w tej uroczystości. Zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie i tańcu. Rada sołecka przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek, a pod koniec imprezy sala świetlicowa zapełniła się chętnymi do tańca.

Dzień Babci i Dziadka w SP Bryńsk

20 stycznia w Szkole Podstawowej w Bryńsku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I, II i III przedstawili część artystyczną, w której wyrecytowali wierszyki i zaśpiewali piosenki. Podczas występów babcie i dziadkowie  mogli poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez ich najbliższych. Na zakończenie wnuki złożyły  swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzenia zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień.

BAL KARNAWAŁOWY W SP KIEŁPINY

Tuż przed feriami zimowymi, 20 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Kiełpinach bal karnawałowy. Na bal przybyli nie tylko uczniowie szkoły, ale również młodsze dzieci spoza szkoły z rodzicami. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska wszystkich serdecznie przywitała. Swoją obecnością szkołę zaszczycili burmistrz Lidzbarka pan Maciej Sitarek, zarząd Stowarzyszenia Opoka oraz nasza pielęgniarka pani Aldona Kordalska. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0B zaprezentowały piękny program artystyczny, który nagrodzono gromkimi brawami. Pan Burmistrz w swoim wystąpieniu podziękował za zaproszenie oraz wręczył pani dyrektor upominek w postaci laminarki, która bardzo przyda się w naszej szkole. Społeczność szkolna serdecznie dziękuje za otrzymamy podarunek. Nauczyciele szkoły dołożyli wszelkich starań, by tego dnia szkoła, za sprawą wyjątkowych dekoracji w postaci balonów, serpentyn oraz różnorodnych kolorowych ozdób wyglądała zjawiskowo. Pięknie udekorowane korytarze wprowadzały dzieci w wesoły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy. Do tańca przygrywał pan Dawid Grochowalski ze Słupa. Z uczniami bawili się wspólnie nauczyciele i rodzice. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami z nagrodami. Atrakcją podczas balu była loteria fantowa, każdy los wygrywał, a wśród zakupionych losów wylosowano szczęśliwy numerek. Szczęśliwcem okazał się Michał Kleist z klasy V i otrzymał nagrodę w postaci piłki do skakania.  Dzieci przebrane były w piękne kolorowe stroje. Były królowe i księżniczki, nie zabrakło też Batmanów, piratów, rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: misie, tygryski, motyle. Za strój karnawałowy dzieci zostały nagrodzone breloczkami. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci. Podczas przerwy w zabawie można było udać się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!! Na koniec zabawy do szkoły zawitał Mikołaj i wręczył wszystkim paczki sfinansowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie OPOKA w Kiełpinach. Dzieciom młodszym spoza szkoły paczki przygotowali rodzice. Jak zawsze Mikołaj nie zapomniał o pracownikach szkoły, oni również otrzymali upominki. Uczestnicy balu wrócili do domów bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Zabawa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

CHOINKA  NOWOROCZNA w SP Wąpiersk

14 stycznia uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku tradycyjnie wzięli udział w choince noworocznej, która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Wąpiersku.          Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Piotr Kościński witając wszystkich gości. Były również życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz podziękowania za trud włożony w przygotowanie uroczystości. Wśród przybyłych gości byli: proboszcz parafii Wąpiersk, sołtysi wsi Wąpiersk i Jeleń, członkowie Zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyszłość” w Wąpiersku, pielęgniarka szkolna, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły, rodzice dziadkowie i inni. Następnie uczniowie pod opieką pań: Anety Drankowskiej, Doroty Zalewskiej, Wiesławy Tamiły oraz Barbary Klimowskiej-Lewandowskiej przedstawili część artystyczną: inscenizacje bajek, wierszyki, piosenki, kolędy i pastorałki. Miłą niespodzianką był występ uczniów prezentujących kolędy na instrumentach muzycznych: trąbce, saksofonie i keyboardzie. Największą atrakcją było przybycie Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły pani Kamila Sobotka wraz z rodzicami przygotowali pyszne ciasto, frytki, zapiekanki oraz napoje. Rada Rodziców zadbała również o zabawę taneczną dla dzieci. Wszyscy uczniowie zabrali ze sobą  świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. Choinka noworoczna na zakończenie I półrocza nauki jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

Jasełka  w Kościele

8 stycznia w kościele św. Wojciecha w Lidzbarku odbyło się przedstawienie jasełkowe dla mieszkańców miasta i okolic. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Lidzbarku z klasy III f pod kierunkiem Teresy Pawlak oraz szkolny chór Biedronki pod kierunkiem Magdaleny Zawackiej i Aleksandry Trzaskalskiej.

25 Finał WOŚP w NSP w Wąpiersku

15 stycznia 2017 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku po raz kolejny włączyła się w akcję 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieraliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Akcję zorganizowała pani Dorota Zalewska. 22 wolontariuszy przeprowadziło kwestę do puszek na terenach wsi: Wąpiersk, Jeleń i Koty. Pieniądze przekazano i policzono w sztabie 909 WOŚP w Lidzbarku. Łącznie zebrano 1520,80 zł: wieś Wąpiersk – 393,47 zł, wieś Jeleń – 667,72 zł, wieś Koty – 459,61 zł. Wolontariuszami byli uczniowie szkoły w Wąpiersku, oraz pan Wiesław Kraszewski sołtys wsi Koty. Jak co roku Dyrektor Szkoły pan Piotr Kościński obdarował wolontariuszy słodyczami. Serdecznie dziękujemy darczyńcom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 25 Finału WOŚP.