Co słychać w naszych szkołach…

Gimnazjaliści włączają się w akcję WYLOSUJ ANIOŁA

Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. – Jesteśmy grupą rodziców, którzy postanowili „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu. Pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki. Akcja jest bezterminowa. Rotacja dzieci na oddziale onkologicznym jest ogromna, dlatego potrzebujemy stały „zastrzyk” kartek – tłumaczą organizatorzy z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji. Na oddziale onkologii panuje duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania, wyjeżdżają do domu, a kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie.

Kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji WYLOSUJ ANIOŁA:
Kartkę można wykonać własnoręcznie(najlepiej) lub zakupić gotową Zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznacz to na kopercie. Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą). Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.

Wyślij gotową kartę na adres:

Fundacja „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6,

20-418 Lublin

Kartki wykonywane są przez uczniów indywidualnie oraz podczas zajęć świetlicowych, profilaktycznych, opiekuńczo-wychowawczych. Będą wysyłane każdego miesiąca aż do zakończenia roku szkolnego 2016/17.

Uczniowie na wykonywanych własnoręcznie kartkach wpisywali słowa otuchy, umieszczali cytaty:

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.” ( Paulo Coelho)

Międzypokoleniowe spotkanie w Domu Seniora w Lidzbarku

17 listopada wolontariusze (pod opieką p. B. Skuzy) i chór szkolny (pod kierunkiem J. Szostek) działający przy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku wraz z Seniorami z Domu Seniora w Lidzbarku uczcili ważne wydarzenie z historii Polski- Odzyskanie Niepodległości.

Głównym celem spotkania było nawiązanie więzi międzypokoleniowej poprzez wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Przywołanie pamięci o bohaterach narodowych i walce o niepodległość wypełniły salę nutą patriotyzmu.

XIX Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych w Kiełpinach

24 listopada w Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się XIX Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Fundusze na zorganizowanie turnieju otrzymało Stowarzyszenie Opoka, które jest organem prowadzącym szkołę, w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Lidzbark z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2016 r. Turniej swoją obecnością zaszczycił dyrektor ZEASiP w Lidzbarku pan Zygmunt Osmański.  W rozgrywkach wzięło udział  szkół podstawowych z Gminy Lidzbark: SP Bryńsk, SP Słup, SP Wąpiersk, SP Lidzbark i SP Kiełpiny. Zawody rozegrano systemem turniejowym „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i dyplomy. Niespodzianką były nagrody dla najmłodszych uczestników turnieju, które ufundował pan Zygmunt Osmański. Wśród dziewcząt najmłodszą zawodniczką była Weronika Szpejna z SP Słup, natomiast wśród chłopców Paweł Witkowski z SP Lidzbark. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

dziewczęta rocznik 2006 i młodsi:

I miejsce Weronika Szpejna SP Słup
II miejsce Paulina Marchlewska SP Kiełpiny
III miejsce Andżelika Nadolska SP Kiełpiny

chłopcy rocznik 2006 i młodsi:

I miejsce Miłosz Łoziński SP Wąpiersk
II miejsce Paweł Witkowski SP Lidzbark
III miejsce Michał Kleist SP Kiełpiny

dziewczęta rocznik 2004 i 2005:

I miejsce Wiktoria Świniarska SP Wąpiersk
II miejsce Karolina Brzozowska SP Kiełpiny
III miejsce Wiktoria Świniarska SP Wąpiersk

chłopcy rocznik 2004 i 2005:

I miejsce Igor Chojnacki SP Lidzbark
II miejsce Cezary Lewandowski SP Kiełpiny
III miejsce Dawid Rolka SP Wąpiersk